آموزش کامل و تصویری استعلام صیاد و چک سرقتی به‌صورت آنلاین با گوشی

Sad-24-Kavosha-cover

امروزه در اکثر معاملات انجام شده در کشور، به‌جای پول نقد، از چک بانکی استفاده می‌شود. با این که چک در حد خودش معتبر است؛ اما معمولا در این نوع معاملات اعتماد چندانی میان طرفین وجود ندارد. بنابراین ممکن است که چک سرقتی باشد! امروز قصد داریم شما را با روشی برای استعلام چک سرقتی به‌صورت آنلاین و یا استعلام صیاد برای تشخیص خوش حسابی صاحب چک آشنا کنیم. با کاوشا و این آموزش کاربردی همراه باشید.

آموزش استعلام چک سرقتی با اپلیکیشن ساد ۲۴

برای استعلام چک سرقتی ابتدا می‌بایست اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد ۲۴) را از این لینک کافه بازار بر روی گوشی اندرویدی خودتان نصب کنید.

در صفحه اصلی اپلیکیشن، بر روی گزینه استعلام ساد ۲۴ بزنید. یادتان باشد که استفاده از این اپلیکیشن کاربردی نیازمند دسترسی شما به اینترنت است.

شماره شبای چک مورد نظرتان را در کادر نخست وارد کنید. شماره شبا یک عدد ۲۴ رقمی منحصربه‌فرد است که بعد از IR برای هر دسته چک نوشته می‌شود.

در کادر دوم، شماره سریال چک را وارد نمایید. شماره سریال نیز در واقع همان اعداد قرمز رنگ پس از ممیز در بالا و سمت چپ چک شماست.

در نهایت بر روی گزینه استعلام بزنید. در کسری از ثانیه این اپلیکیشن وضعیت چک را از لحاظ سرقتی بودن بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد.

اسعتلام چک صیاد و سرقتی با اپلیکیشن گوشی

آموزش استعلام صیاد

مورد مهم دیگر در انجام معاملاتی که با چک انجام می‌شود، آگاهی از وضعیت خوش حسابی صادر کننده آن است. این کار به راحتی و با استفاده از اپلیکیشن ساد ۲۴ قابل انجام خواهد بود.

بعد از دانلود اپلیکیشن و اجرای آن، در صفحه اصلی بر روی گزینه استعلام صیاد بزنید. اکنون در کادر مشخص شده شماره صیاد را وارد نمایید. شماره صیاد در واقع یک عدد ۱۶ رقمی در بالای چک و درست زیر سریال آن است.

حال کافی‌ست که گزینه استعلام را بزنید تا وضعیت خوش حسابی صادر کننده چک مشخص شود. البته این استعلام رایگان نیست و بابت هر درخواست، مبلغ ۳۵۰ تومان از طریق سیم‌کارت از شما اخذ می‌شود. شما دردر هر روز تنها می‌توانید ۴ بار استعلام صیاد بگیرید. این استعلام از طریق اس‌‌ام‌اس صورت گرفته و نیازی به اینترنت ندارد.

شما برای استعلام صیاد می‌توانید از طریق گزینه اسکن با QR Code نیز اقدام کنید و دیگر حتی نیازی به نوشتن کد هم نداشته باشید. این گزینه با استفاده از دوربین گوش، کد مورد نظر را اسکن خواهد کرد.

اسعتلام چک صیاد و سرقتی با اپلیکیشن گوشی خوش حسابی صاحب چک

نظر شما در رابطه استعلام صیاد چیست؟ آیا تاکنون به چک کردن وضعیت چک و خوش حسابی صادرکننده آن فکر کرده بودید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *