بررسی اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد ۲۴) : مدیریت چک‌های شما در گوشی

sad-24-app-review-kavosha1

امروزه در اکثر معاملات انجام شده در کشور، به‌جای پول نقد از چک بانکی استفاده می‌شود؛ بنابراین اینکه بتوانید خیلی راحت و بدون دردسر و توسط گوشی تلفن همراه‌تان، مدیریت بسیار کاملی بر روی چک‌های خودتان داشته باشید، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد 24) دقیقا برای همین منظور ساخته شده تا تمام مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد. این اپ در کنار مدیریت چک‌های شما، وضعیت اعتبار چک‌های دریافتی را نیز بررسی می‌کند. اگر می‌خواهید با ویژگی‌های این اپلیکیشن کاربردی آشنا شوید، با کاوشا همراه باشید.

این نقد و بررسی بر روی نسخه اندرویدی 2/0/1 اپلیکیشن ساد 24 صورت گرفته است.

چرا ساد 24 را نصب کنم؟

وظیفه اصلی این اپلیکیشن، مدیریت کامل چک‌های شماست. در کنار این مورد، شما می‌توانید با ساد ۲۴ به راحتی استعلام صیاد بگیرید و یا با استعلام اختصاصی آن، از وضعیت چک از لحاظ سرقتی بودن آن مطلع شوید. به‌طور کلی اگر با چک سر و کار دارید و یا شغل شما انجام معاملات بزرگ است، بهترین پیشنهاد برای مدیریت بهتر کسب و کارتان، نصب اپلیکیشن ساد ۲۴ بر روی گوشی خواهد بود.

اولین برخورد با اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد ۲۴)

بعد از نصب و اجرای این اپلیکیشن ۱۵ مگابایتی، با صفحه اصلی آن مواجه خواهید شد؛ که در همین ابتدا یک راهنمای خیلی خوب شما را با بخش‌های مهم آن آشنا می‌کند. سازنده (ساینا پردازش گسترش شرق) سعی کرده با افکت‌های جالب و به بهترین شکل ممکن، وظیفه اصلی برنامه را خیلی شیک و کوتاه، شرح دهد. این مورد برای افراد مسن و یا آن‌هایی که تجربه استفاده از چنین سامانه‌هایی را ندارند، بسیار مفید خواهد بود.

علاوه‌بر راهنمایی خوب در ابتدای ورود به اپلیکیشن، طراحی صفحه اصلی نیز خیلی ساده و کارا انجام شده و مورد گنگی در آن وجود ندارد. شکل و طراحی آیکون‌ها به خودی خود بیانگر همه چیز هست و فونت به‌کار رفته نیز خواناست و مشکلی از این بابت وجود ندارد. با این حال ای کاش سازنده بخشی را برای تنظیم اندازه فونت و یا اضافه کردن نایت مود برای تاریک کردن محیط اپلیکیشن نیز در نظر می‌گرفت. از آن‌جایی که اکثر مخاطبان اپ افراد مسن بوده و احتمالا با مشکلاتی نظیر پیر چشمی مواجه هستند اینکه بتوانند اندازه فونت‌ها را به‌منظور خوانایی بیشتر، تغییر دهند، ویژگی بسیار خوبی خواهد بود.

صفحه اصلی شامل دسترسی‌های سریع به مهمترین قابلیت‌های اپلیکیشن است. در بالای این بخش شاهد گزینه‌ای برای افزودن یادآور چک هستیم. در زیر این قسمت، تاریخ روز نوشته شده که برای یک اپلیکیشن مدیریت چک بسیار خوب و کاربردی ارزیابی می‌شود.

موارد بعدی موجود در این صفحه شامل گزینه‌هایی برای استعلام صیاد، استعلام ساد 24، راس گیری، بایگانی چک و اعلام سرقت یا مفقودی چک می‌شود. طراحی صفحه اصلی بسیار خوب صورت گرفته و تقریبا تمام بخش‌های مهم اپلیکیشن را در خودش جای داده است.

یک نوار برای دسترسی سریع به صفحات اپلیکیشن در بخش زیرین آن گنجانده شده که به شما کمک می‌کند تا تمام قابلیت‌های ساد ۲۴ را دم‌دست خودتان داشته باشید. این نوار به‌ترتیب از راست به چپ گزینه‌های منو‌‌، صیاد، خانه، ساد و یادآور را در خودش جای داده است.

اپلیکیشن استعلام چک صیاد ساد 24

نگاهی به منو اصلی اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد 24)

شما برای دسترسی به منو اصلی اپ می‌توانید از نوار پایین گزینه منو را انتخاب کرده و یا با انگشت خودتان از سمت راست صفحه به داخل سوایپ کنید. به طور کلی این منو تمام ویژگی‌های اپلیکیشن را در اختیارتان می‌گذارد. می‌توانید در آن به صفحات مربوط به سوابق استعلام‌های گرفته شده خودتان مراجعه نمایید و یا بخش‌های بایگانی چک و راس گیری را ببینید.

یکی از موارد خوبی که در اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد ۲۴) با آن برخورد کردیم، امکان خروجی گرفتن در حافظه گوشی یا همان تهیه بکاپ است. شما می‌توانید از تمام اطلاعات خودتان نظیر یادآورها و… یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید با بازگردانی آن به اطلاعات ثبت شده در گذشته دسترسی داشته باشید و یا حتی آن را برای دوست‌ خودتان بفرستید. وجود چنین بخشی نشان می‌دهد که سازنده با مخاطبان خودش آشنا بوده و سعی کرده تا نیازهای آن‌ها را به بهترین شکل ممکن برطرف سازد.

سایر بخش‌های موجود در منو اصلی نیز شامل بخش‌های مربوط به نسخه اپلیکیشن و یا صفحات درباره ما، تماس با ما و بخش‌های مربوط به امتیازدهی به اپلیکیشن در کافه بازار می‌شود. مورد دیگری که در منو اصلی ساد ۲۴ وجود دارد، بخش معرفی به دوستان است. در واقع با این گزینه می‌توانید به صورت مستقیم این اپلیکیشن خاص را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن استعلام چک صیاد ساد 24

معرفی تمام قابلیت‌های اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد ۲۴)

همان‌طور که گفتیم، اپلیکیشن ساد ۲۴ یک اپ با کارایی بالا در زمینه مدیریت چک و استعلام اعتبار آن است. با این حال شامل ویژگی‌های دیگری هم می‌شود که در این بخش قصد داریم نگاهی به تمام آن‌ها بیندازیم:

افزودن یادآور چک: شما می‌توانید در این قسمت نوع چک، مبلغ آن و سایر بخش‌های مربوطه را پر کنید و زمانی را برای یادآوری پرداخت آن مشخص نمایید، تا قبل از رسیدن تاریخ سررسید، اپلیکیشن این موضوع را به اطلاع‌تان برساند. در این بخش، اپلیکیشن با دسترسی به مخاطبین شما این امکان را می‌دهد که چک مربوطه را با یکی از مخاطبان ذخیره شده در گوشی مرتبط کنید. سازنده نگاهی ویژه به این بخش داشته و با قرار دادن لیستی کامل از بانک‌‌ها و یا بخش‌هایی برای انتخاب دقیق زمان و تاریخ، شما را در تنظیم یک یادآور خاص یاری می‌کند.

استعلام صیاد : برای آگاهی از وضعیت خوش حسابی صادرکننده، می‌توانید از استعلام چک صیاد کمک بگیرید. در این بخش با وارد کردن شماره صیاد به‌صورت دستی و یا اسکن کردن QR Code از طریق دوربین گوشی خودتان، می‌توانید وضعیت خوش حسابی صاحب چک را بررسی نمایید.

استعلام ساد ۲۴: برای اطلاع از وضعیت سرقتی بودن چک، می‌توانید از این قابلیت ویژه اپلیکیشن استفاده کنید. اگر چکی که از طرف مقابل دریافت می‌کنید، به نام آن شخص نیست، استعلام ساد ۲۴ می‌تواند کمک بزرگی در زمینه اعتمادسازی باشد. در این بخش می‌توانید شماره شبا و سریال چک را وارد نمایید و نتیجه را در کسری از ثانیه ببینید. البته برای استفاده از این بخش می‌بایست به اینترنت متصل باشید.

راس گیری: یکی دیگر از ویژگی‌های خوب ساد 24، امکان راس گیری چک است. در این بخش می‌توانید با وارد کردن مبلغ و تاریخ سررسید چک نتیجه را در کمتر از 10 ثانیه ببینید. حتی امکان تغییر مبدا زمانی نیز در این بخش گنجانده شده است.

بایگانی چک: این قسمت در واقع تمام یادآوری‌های شما را دسته بندی می‌کند. با استفاده از کلید مثبت شناور موجود در صفحه اصلی، می‌توانید تمام چک‌های خودتان را در اپلیکیشن وارد کنید و وضعیت آن‌ها را تغییر دهید. بدین ترتیب با ورود به بخش بایگانی چک، می‌توانید از وضعیت حساب خودتان مطلع شده و بتوانید به‌راحتی آن‌ها را مدیریت کنید. در بالای این بخش، وضعیت چک‌ها به‌صورت پاس شده، برگشتی و… دسته بندی شده تا بتوانید یک دید کلی نسبت به آن‌ها داشته باشید.

اعلام سرقت یا مفقودی چک: شما می‌توانید با زدن این گزینه و ارجاع به سایت این سامانه، نسبت به اعلام مفقود شدن چک خودتان اقدام نمایید. در این صورت اگر شخصی وضعیت چک شما را جستجو نماید، از مفقود و یا سرقت شدن آن مطلع خواهد شد.

برای دیدن تصاویر در سایز اصلی بر روی آن‌ها کلیک کنید.

سخن آخر

از لحاظ میزان دسترسی، مورد خاص و عجیبی در اپلیکیشن استعلام چک صیاد (ساد 24) دیده نشد. دسترسی‌های این اپ با توجه به قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهد، کاملا معقول و منطقی به‌نظر می‌رسد. میزان مصرف باتری هنگام استفاده از ساد ۲۴ بسیار ناچیز بوده و این اپ کاملا به‌صورت بهینه عمل می‌کند. ساد ۲۴ برای استفاده از برخی قابلیت‌های خودش، به اینترنت نیاز دارد اما شما می‌توانید بدون نیاز به اتصال اینترنتی از برخی ویژگی‌های آن نظیر یادآورها استفاده کنید و لذت ببرید. ساد 24 شامل هیچگونه تبلیغی در سطح اپلیکیشن نیست و از این لحاظ می‌توان به آن نمره قبولی داد.

برای استعلام چک صیاد و یا اعلام سرقت و رهگیری چک، این اپلیکیشن کم حجم یکی از بهترین پیشنهادات است که می‌توان آن را به‌صورت رایگان از کافه بازار دانلود کرد.

نقاط قوت اپلیکیشن

 • معرفی بخش‌های مختلف بعد از نصب اپلیکیشن
 • عملکرد سریع و بسیار خوب
 • قابل اعتماد
 • راس گیری چک
 • استعلام چک صیاد و چک سرقتی
 • تنظیم یادآور و مدیریت چک
 • رابط کاربری ساده، زیبا و بدون تبلیغات
 • استفاده از دوربین گوشی برای خواندن بارکد صیاد چک

نقاط ضعف اپلیکیشن

 • فاقد بخش تنظیمات داخلی اپلیکیشن
 • اعلام سرقت یا مفقودی چک در محیط اپلیکیشن انجام نمی‌شود.

توصیه به سازنده بعد از بررسی

 • با توجه به نوع مخاطبان اپلیکیشن، بهتر است که بخش تنظیمات داخلی، برای تغییر برخی پارامترها نظیر سایز فونت را به اپلیکیشن ساد ۲۴ اضافه کنید.

 

 

نتیجه بررسی

رابط کاربری 9.5

قابلیت‌ها و امکانات 9.0

راحتی در استفاده 9.5

کاربرد 10.0

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *