قابلیت تگ کردن افراد در گوگل فوتوز به این اپلیکیشن محبوب اضافه شد

google_photos_2

گوگل فوتوز (Google Photos) به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های نمایش تصاویر و یا همان گالری در گوشی‌های اندرویدی شناخته می‌شود. این اپ تا پیش از این، به‌صورت خودکار چهره افراد را شناسایی می‌کرد و به آن‌ها برچسب می‌زد؛ حالا قابلیت تگ کردن افراد در گوگل فوتوز به‌صورت دستی به این اپلیکیشن اضافه شده است. گوگل پیش از این نیز ویژگی چاپ عکس‌های قدیمی را نیز به گالری خودش اضافه کرده بود.

این قابلیت بنابر درخواست تعداد بی‌شماری از کاربران، راهی گوگل فوتوز شده و ظاهرا گوگل قصد داشته با این کار نشان دهد که به نظر کاربرانش احترام می‌گذارد. ویژگی مورد اشاره به شما اجازه می‌دهد که تنها بر روی چهره افراد تگ بزنید؛ بنابراین نمی‌توانید که هر جایی از تصویر را برچسب گذاری نمایید. به‌طور کلی تا زمانی که چهره شخص شناسایی نشود، شما نمی‌توانید بر روی آن تگ بزنید، آن را ویرایش کنید و یا برای آن نامی را انتخاب برگزینید.

برای استفاده از این ویژگی جدید، ابتدا می‌بایست از طریق اپلیکیشن گوگل فوتوز عکسی را که شامل چهره افراد می‌شود، باز کنید. حالا از طریق منو Option گزینه People را بزنید. در این حالت اگر پیش از این گوگل فوتوز توانسته به‌صورت خودکار چهره فرد را تشخیص دهد و برای آن تگ بزند، شما می‌توانید تگ ایجاد شده را حذف کرده و یا آن را ویرایش نمایید؛ در غیر این صورت، می‌توانید به‌راحتی برچسب مورد نظر خودتان را ایجاد کنید و برروی چهره فرد بزنید.

تگ کردن افراد در گوگل فوتوز

ویژگی برچسب گذاری به شما این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی تصاویر مربوط به یک شخص خاص را از میان تمام تصاویر موجود در گالری بیابید و یا آن‌ها را به صورت یک‌جا و در کنار هم ببینید. این قابلیت ویژه در نسخه v4.32.1 گوگل فوتوز موجود بوده اما اگر هنوز آن را در اختیار ندارید، کافی‌ست که چند روزی را دندان بر جگر بگذارید.

نظر شما در رابطه با قابلیت تگ کردن افراد در گوگل فوتوز چیست؟ آیا شما نیز از جمله کاربران بی‌شمار این گالری هوشمند و اختصاصی گوگل هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *