اپلیکیشن فیس اپ از نظر FBI یک تهدید امنیتی محسوب می‌شود!

faceapp

احتمالا همه شما با اپلیکیشن فیس اپ آشنایی دارید؛ اپلیکیشنی که تصویر شما را با هوش مصنوعی فوق‌العاده خودش، در شرایط مختلف نشان می‌دهد. مثلا می‌توانید خودتان را پیرتر کنید و یا حتی تغییر جنسیت بدهید! حالا و در آخرین خبرها، اعلام شده که فیس اپ یک تهدید امنیتی به‌حساب می‌آید.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا می‌گوید که با توجه به ارتباط‌های فیس اپ با روسیه، این اپلیکیشن تهدیدی برای امنیت اطلاعات شماست. فیس اپ در ماه‌های اخیر به‌نوعی یکی از چالش‌های محبوب اینستاگرام هم شده بود و تقریبا همه حداقل یک‌بار تصاویر ساخته شده خودشان را در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. در این میان حتی سلبریتی‌ها نیز واکنش‌های خوبی به این اپ نشان داده‌ و بارها از آن بهره برده‌اند.

جیل تایسون، معاون مدیر FBI، چندی پیش نامه‌ای به یکی از سناتورهای دموکرات زد و در آن از تحقیقات FBI در رابطه با فیس اپ و ارتباط آن با روسیه سخن گفت. در بخشی از این نامه آمده که:

FBI اپلیکیشن‌های توسعه یافته در روسیه نظیر فیس اپ را یک تهدید ضد اطلاعاتی می‌داند. سیاست‌های کاربری، روند جمع‌آوری اطلاعات کاربران در اپلیکیشن‌ها، نقض حریم خصوصی و برخی از موارد رایج در روسیه که به دولت اجازه می‌دهد به داده‌های کاربران دسترسی داشته باشد، این تهدیدات را خطرناک‌تر جلوه‌ می‌دهد.

مدتی هست که همه مشغول کار بر روی اپلیکیشن Face App هستند، اما شک و تردیدها زمانی افزایش یافت که کارشناسان این حوزه نگاه دقیق‌تری به کاربری اپلیکیشن و سیاست‌های حریم خصوصی آن انداختند. در برخی از قوانینی که اپلیکیشن برای خودش وضع کرده (همان‌هایی که اکثرا بدون خواندن تاییدشان می‌کنیم!) آمده که فیس اپ به داده‌های کاربران به‌صورت دائمی دسترسی خواهد داشت. در همین راستا چاک شامر در توییتر خودش نوشت:

یک هشدار امنیتی جدی برای شما و خانواده‌تان! امسال میلیون‌ها نفر اپلیکیشن فیس اپ را دانلود کردند و من در رابطه با آن از FBI پرس و جو کردم. آن‌ها می‌گویند که هر اپلیکیشن توسعه یافته در روسیه می‌تواند یک تهدید امنیتی به حساب آید.

با این حال فیس اپ تا این لحظه برای دفاع از خودش هیچ بیانیه‌ای را منتشر نکرده و در برابر اتهامات وارد شده تنها سکوت کرده است. تایسون در انتهای نامه‌ خودش به سناتور آمریکایی این‌گونه نوشت:

اگر FBI تشخیص دهد که نامزدها، کمپین‌ها و یا مقامات انتخاب شده و حزب‌های سیاسی هدف اصلی اپلیکیشن‌هایی نظیر فیس اپ هستند، هشدارهای لازم را به آن‌ها داده و حتی عملیات واحد Foreign Influence Task Force را آغاز می‌کند.

نظر شما در رابطه با این اپلیکیشن چیست؟ آیا شما نیز تابه‌حال از آن استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *