نسخه جدید مرورگر اپرا برای اندروید با بهینه شدن قابلیت دارک مود منتشر شد

opera for android

نسخه ۵۵ مرورگر اپرا برای اندروید منتشر شد و در آن شاهد اضافه شدن برخی ویژگی‌های جدید هستم، اما مهم‌ترین نکته در این نسخه، بهینه‌سازی قابلیت دارک مود است.

مدتی هست که اپرا شامل ویژگی دارک مود می‌شود اما در نسخه جدید، این مورد با بهینه‌سازی‌های بیشتری مواجه شده و در بهترین حالت خودش ارائه شده است. در این نسخه شاهد یک اسلایدر هستیم که به شما امکان می‌دهد میزان نور آبی و روشنایی نمایشگر را شخصی‌سازی نمایید.

علاوه بر اسلایدر، یک گزینه هم برای روشن و خاموش کردن حالت دارک مود در نظر گرفته شده است. این گزینه در واقع کمک می‌کند تا برخی وب‌سایت‌های بهینه شده برای حالت تاریک، به‌صورت خودکار از این ویژگی در اپرا برای اندروید استفاده کنند. با این حال طبق گفته سازنده در حال حاضر تعداد وب‌سایت‌هایی که از این قابلیت بهره‌مند باشند، خیلی زیاد نیست!

با این حال برای استفاده از ویژگی مورد اشاره در وب‌سایت‌های پشتیبانی شده، می‌توانید گزینه Dark Web Pages را روشن کنید. با این کار به‌صورت اتوماتیک صفحات سفید به سیاه تبدیل شده و شرایط به حالت ایده‌آل خودش برای استفاده از محیط‌های تاریک می‌رسد.

نکته جالب در نسخه جدید اپرا، اضافه شدن یک ویژگی برای تغییر کیبورد به حالت تاریک است! در این حالت، حتی اگر کیبورد شما از دارک مود پشتیبانی نکند، اپرا به‌طور اتوماتیک آن را هم تاریک خواهد کرد! مورد جدید اضافه شده به اپرا نیز خواندن متون در حالت دو ستونی برای بخش اخبار اپرا است. البته این ویژگی در تبلت‌های اندرویدی فعال خواهد شد.

و در نهایت با نسخه ۵۵ اپرا، می‌توانید با کشیدن انگشت بر روی بخش پایینی صفحه، میان تب‌های باز شده جابه‌جا شوید و دیگر حتی نیازی هم به رفتن به بخش گالری تب‌های باز شده نخواهید داشت.

نظر شما در رابطه با اپرا چیست؟ آیا تاکنون از این مرورگر محبوب در گوشی خودتان استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Slashgear

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *