با یک آپدیت جدید، مشکل پیدا نشدن اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی حل شد

Google-Play-Store

ظاهرا فروشگاه نرم‌افزاری گوگل با نام گوگل پلی اخیرا به دلیل وجود یک باگ عجیب، به کاربران اجازه نمی‌دهد تا برخی اپلیکیشن‌ها را پیدا کنند. در واقع مشکل پیدا نشدن اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی اساسی بوده و تاکنون گزارش‌های زیادی در رابطه با آن به ثبت رسیده است.ر

برخی از توسعه دهندگان، در ماه‌های گذشته عنوان کرده‌اند که اپلیکیشن‌های جدیدشان را نمی‌توانند از طریق بخش جستجو گوگل پلی پیدا کنند. یکی از این توسعه دهندگان گفته که اپلیکیشن خودش با نام Tire Valet در گوگل پلی پیدا نمی‌شود و تنها با جستجوی عبارت tire_valet می‌توانید صفحه مربوط به آن را بیابید!

تعداد گزارش‌های منتشر شده از این مشکل بالاست، تا جایی که می‌توانید چندین پست را در Reddit با این موضوع پیدا کنید. گوگل در پاسخ به این افراد، گفته که باید پول بیشتری برای پلتفرم AdWords پرداخت کنند و در کنار آن، توجه ویژه‌ای نیز به کمپین‌های بازاریابی خودشان داشته باشند. با این حال حتی برخی از توسعه دهندگان با هزینه ۳۵۰ دلاری به‌صورت روزانه نیز با این مشکل مواجه هستند! جالب است بدانید که برخی از کاربران حتی نمی‌توانند اپلیکیشن‌های محبوب با چندین هزار دانلود را در گوگل پلی بیابند.

اخیرا گوگل آپدیت جدیدی را برای پلی استور منتشر کرده و ظاهرا این باگ عجیب و غریب را رفع کرده است. طبق اظهارات وب‌سایت اندرویدپلیس، آپدیت جدید موجب می‌شود تا گوگل پلی اپلیکیشن‌های جدید را به‌سرعت ایندکس کند؛ در واقع زمانی که یک اپلیکیشن در این فروشگاه ایندکس می‌شود، شما با نوشتن کلمه کلیدی مرتبط و یا نام آن، می‌توانید نتایج را در همان کادر جستجو به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کنید.

امروز برخی از توسعه دهندگان با انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه اپلیکیشن‌های گم‌شده‌شان در گوگل پلی هم‌اکنون پیدا شده‌ است، نسبت به آپدیت جدید واکنش نشان‌ داده‌اند. نظر شما در رابطه با مشکل پیدا نشدن اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی چیست؟ آیا شما نیز با این باگ مواجه شده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *