قطع شدن واتساپ برای میلیون‌ها کاربر از 12 بهمن ماه سال جاری

whatsapp

بر طبق اطلاعاتی که در صفحه پشتیبانی سایت واتساپ آمده، ظاهرا قرار است به دلیل تصمیم سختی که مدیران این پیام‌رسان گرفته‌اند، دسترسی میلیون‌ها کاربر از واتساپ گرفته شود! قطع شدن واتساپ کمتر از ۲ ماه دیگر یعنی درست در ۱۲ بهمن ماه ۹۸ اجرا خواهد شد.

واتساپ قرار است به پشتیبانی از دستگاه‌های مجهز به iOS 8 یا نسخه‌های پایین‌تر آن پایان دهد. در حال حاضر نیز تنها کاربرانی که از iOS 9 به بالا استفاده می‌کنند، قادر به ایجاد حساب کاربری در واتساپ هستند. طبق آنچه که در صفحه پشتیبانی واتساپ آمده، به کاربران پیشنهاد می‌شود که برای تجربه بهتر در کار با این اپلیکیشن، بهتر است که سیستم عامل گوشی خودتان را به آخرین نسخه به‌روز نمایید.

برای کاربران اندرویدی نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است. آن دسته از کاربرانی که از نسخه ۲.۳.۷ اندروید یا پایین‌تر استفاده می‌کنند، دیگر نمی‌توانند حساب کاربری جدیدی ایجاد نماید یا حتی وارد حساب قبلی خودشان شوند. به‌زودی نیز دسترسی به واتساپ در دستگاه‌های مجهز به اندروید ۴ یا پایین‌تر گرفته خواهد شد و این افراد هم قادر به استفاده از اکانت خود نخواهند بود.

با توجه به کنار گذاشتن کامل ویندوزفون توسط مایکروسافت، واتساپ نیز دسترسی به این پیام‌رسان را از روی تمام نسخه‌‌های ویندوزفون به‌زودی غیرممکن می‌سازد.

واتساپ برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ برای آیفون‌های اپل و در سال ۲۰۱۰ برای گوشی‌های اندرویدی عرضه شد. با اینکه قطع دسترسی به نسخه‌های قدیمی، کاربران زیادی را از واتساپ دور می‌کند؛ اما اگر بدانید که واتساپ هم‌اکنون در حدود یک و نیم میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد، متوجه خواهید شد که از دست دادن چند میلیون کاربر، مشکل خاصی برای این پیام‌رسان به‌وجود نخواهد آورد.

اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که به‌زودی دسترسی‌تان به واتساپ قطع خواهد شد، چاره‌ای جز به‌روزرسانی سیستم عامل و یا تعویض گوشی خود نخواهید داشت.

نظر شما در رابطه با قطع شدن واتساپ برای این دسته از کاربران چیست؟ آیا شما هم از این پیام‌رسان برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آن‌که یکی از حرفه‌ای‌های واتس‌اپ شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *