کپشن‌های توهین آمیز در اینستاگرام به کمک هوش مصنوعی شناسایی می‌‌شوند!

instagram

فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام هر چند وقت یک‌بار ویژگی‌های جدیدی را به این شبکه اجتماعی اضافه می‌کند تا بتواند قابلیت‌هایش را به رخ رقبا بکشد. در آخرین این اقدام‌ها، شاهد شناسایی کپشن‌های توهین آمیز توسط هوش مصنوعی اینستاگرام هستیم.

این ویژگی که به‌صورت کامل توسط هوش مصنوعی اداره می‌شود، می‌تواند با چک کردن کپشن پست‌ها، به کاربران در رابطه با محتوای نامناسب و آزاردهنده هشدار دهد تا متن خودشان را تغییر دهند. اینستاگرام پیش از انتشار پست، به کاربران اجازه می‌دهد تا کپشن دیگری را برای پست خودشان انتخاب کنند. راه‌های زیادی در رابطه با پیدا کردن متن زیبا برای کپشن اینستاگرام وجود دارد اما خب بالاخره قلدرهای اینترنتی در این شبکه اجتماعی کم نیستند!

این برای دومین بار است که شاهد جلوگیری از نفرت‌ پراکنی و انتشار محتوای توهین آمیز در اینستاگرام هستیم. پیش از این نیز این شبکه توسط هوش مصنوعی خودش، محتوای زشت را در کامنت‌ها تشخیص می‌داد و از انتشار آن‌ها جلوگیری می‌کرد.

اینستاگرام قدم‌های بزرگی را در راستای حفاظت از کاربران خودش برداشته است. همان‌طور که می‌دانید، اکثر کاربران اینستاگرام نوجوانان، جوانان و افراد میان‌سال هستند و این اقدامات کمک شایانی به حفاظت از آن‌ها می‌کند. در واقع ویژگی جدید نیز به کاربران کمک می‌کند تا قوانین اینستاگرام را زیر پا نگذارند. علاوه‌بر این‌ها، اینستاگرام حتی ممکن است حساب کاربرانی را که محتوای نامناسب زیادی می‌نویسند، مسدود کند.

طبق اعلام رسمی این کمپانی، قابلیت جدید در برخی کشورها به‌صورت آزمایشی به اجرا درخواهد آمد و بعد از چند ماه، به‌صورت گسترده و در سطح جهانی شاهد اعمال آن خواهیم بود. البته اینستاگرام صحبتی در رابطه با کشورهایی که برای نخستین بار با این ویژگی مواجه می‌شوند، به میان نیاورده است. امیدواریم این اقدامات موجب شود تا اینستاگرام به شبکه امنی برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها تبدیل شود.

نظر شما در رابطه با کپشن‌های توهین آمیز در اینستاگرام چیست؟ آیا شما نیز با این دسته از پست‌ها مواجه شده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *