باگ خطرناک توییتر برای گوشی‌های اندرویدی با یک آپدیت برطرف شد

Twitter

چندی پیش یک باگ خطرناک در توییتر پیدا شد تا کاربران این شبکه اجتماعی در گوشی‌‌های اندرویدی با تهدیدی جدی مواجه شوند. حالا ظاهرا توییتر این باگ امنیتی را با یک آپدیت به‌موقع برطرف کرده است.

باگ خطرناک توییتر در واقع به هکر اجازه می‌داد تا به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا کند؛ یعنی مثلا با استفاده از این رخنه، هکر می‌توانست کنترل پیام‌های ارسال شده در توییتر را به دست بگیرد! علاوه‌بر این حتی ممکن بود که هکر بتواند به داده‌های مربوط به موقعیت مکانی کاربر و توییت‌های محافظت شده نیز دسترسی یابد. بنابر گفته توییتر، ظاهرا این باگ مربوط به درج کدهای مخرب در بخش ذخیره سازی اپلیکیشن در گوشی‌های اندرویدی می‌شود.

طبق اعلام رسمی، تا به این لحظه گزارشی مبنی بر سودجویی افراد از این باگ خطرناک توییتر منتشر نشده و این یعنی کسی نتوانسته از این مشکل نهایت استفاده را ببرد. با این حال، توییتر برای افزایش امنیت و برطرف کردن این رخنه امنیتی، آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن اندرویدی خودش ارائه کرده است. البته توییتر با آن دسته از کاربرانی که فکر می‌کنند در معرض خطر گرفته‌اند، ارتباط برقرار کرده و راه‌کارهایی را برای افزایش امنیت حساب آن‌ها خواهد داد.

همان‌طور که گفتیم، این مورد تنها برای کاربران اندرویدی توییتر پیش آمده و خطری دارندگان دستگاه‌های اپلی را تهدید نمی‌کند. ناگفته نماند که خود توییتر نیز وضعیت کاربرانش را چک کرده و در صورتی که متوجه مشکلی برای یکی از آن‌ها شود، از طریق ایمیل با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و دستورالعمل‌های لازم را ارائه خواهد کرد.

با تمام این‌ها، در صورتی که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید و یکی از طرفداران توییتر هستید، بهتر است که هرچه سریع‌تر این اپلیکیشن را از طریق گوگل‌پلی آپدیت کنید؛ تا تمامی مشکلات به راحتی حل شوند.

نظر شما در رابطه با این باگ خطرناک توییتر چیست؟ آیا شما هم از جمله طرفداران این شبکه اجتماعی خاص هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. صفحه رسمی ما در توییتر را دنبال کنید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *