آموزش نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن واتساپ وب در اندروید و آیفون

Disable-whatsapp-web-notification-Kavosha-2

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب و کاربردی پیام‌رسان واتساپ، امکان استفاده از آن در کامیپوترهاست. در واقع، واتساپ شامل یک نسخه تحت وب هم می‌شود که می‌توان از آن در هر دستگاهی بهره برد. پیش‌تر شما را با نحوه استفاده از نسخه تحت وب واتساپ آشنا و ترفندهای کاربردی آن را نیز عنوان کردیم. امروز قصد داریم تا نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن واتساپ وب را آموزش دهیم. با کاوشا همراه باشید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن واتساپ وب در اندروید

اگر پیش‌تر از نسخه تحت وب واتساپ استفاده کرده باشید، حتما می‌دانید که در زمان فعال بودن این ویژگی، یک نوتیفیکیشن آزاردهنده بر روی گوشی شما به نمایش در خواهد آمد. این اعلان که از آن با نام WhatsApp Web is currently active نیز یاد می‌شود، سرناسازگاری داشته و تا زمانی که قید نسخه تحت وب را نزنید، از روی گوشی حذف نمی‌شود. با این حال شما می‌توانید در گوشی‌های اندرویدی جدید به‌راحتی از دست اعلان واتساپ وب برای همیشه خلاص شوید!

برای این‌منظور، ابتدا وارد تنظیمات گوشی (Settings) خودتان شده و از بخش اپلیکیشن‌های نصب شده (Apps)، واتساپ (Whatsapp) را بیابید. سپس گزینه اعلانات (Notifications) را انتخاب کرده و در میان گزینه‌های موجود، تیک دیگر اعلانات (Other Notifications) را بردارید.

آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن واتساپ وب

کار تمام است. به همین راحتی از شر اعلان نسخه تحت وب واتساپ خلاص شدید. راه دیگر برای گوشی‌های اندرویدی، پایین کشیدن نوار اعلانات و لمس طولانی مدت بر روی نوتیفیکیشن واتساپ وب است. در این حالت گزینه‌ای برای غیرفعال کردن آن ظاهر می‌شود که می‌توانید از آن بهره ببرید. البته این مورد به نسخه اندروید شما وابسته‌ است و بر روی مدل‌های قدیمی جواب نمی‌دهد.

غیرفعال کردن اعلان واتساپ وب در آیفون

برای غیرفعال کردن اعلان واتساپ وب در آیفون، می‌بایست به‌طور کلی نوتیفیکیشن این پیام‌رسان را خاموش کنید. البته در این حالت تمام نوتیفیکیشن‌های ارسالی واتساپ (مثلا پیام‌های دریافتی) حذف شده و به نمایش در نخواهند آمد که می‌توانید برای رفع آن، پس از استفاده از نسخه تحت وب واتساپ، دوباره ارسال نوتیفیکیشن را فعال کنید.

برای این منظور، ابتدا وارد تنظیمات آیفون (Settings) شده و در منو اصلی گزینه اعلانات (Notifications) را انتخاب نمایید. سپس واتساپ (Whatsapp) را پیدا کرده و تیک گزینه turn off the allow notifications را بردارید.

نظر شما در رابطه با روش‌های گفته شده چیست؟ آیا شما هم از این پیام‌رسان استفاده می‌کنید یا تلگرام را ترجیح می‌دهید؟ نظر خودتان را با ما و سایر دوستان‌‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *