پست‌های مربوط به سردار قاسم سلیمانی توسط اینستاگرام حذف می‌شوند!

instagram

صبح امروز خبری تلخ تمام ایرانیان را در بهت فرو برد. سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی به شهادت رسید. خیلی زود موجی از پیام‌های تسلیت مربوط به این شهید بزرگوار در فضای مجازی منتشر شد که در این بین اینستاگرام بیشتر از همه مورد استقبال قرار گرفت. این شبکه اجتماعی اما در اقدامی ناباورانه پست‌های مربوط به سردار قاسم سلیمانی را بدون اطلاع حذف می‌کند!

صبح جمعه برای همه ما تلخ آغاز شد. بعد از خبر به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، مردم خوب سرزمین‌مان پیام‌های تسلیت خودشان را از طریق پست و یا استوری در اینستاگرام به اشتراک گذاشتند و قصد داشتند تا خودشان را در این غم بزرگ شریک بدانند. ظاهرا اینستاگرام به این موضوع حساس شده و تمامی پست‌ و استوری‌های مربوط به آن را از صفحات کاربران حذف می‌کند!

اینستاگرام از طریق هشتگ‌های مربوط به این ترور نظیر #هلاک_قاسم_سلیمانی، #soleimani# ،world _war_3 و چیزهایی شبیه به این‌ها، پست‌های مرتبط را یافته و بدون آنکه اطلاعی به صاحب اکانت بدهد، خیلی راحت اقدام به حذف آن‌ها می‌کند. البته ظاهرا بعد از ارسال چندین پست در این رابطه و حذف آن‌ها توسط اینستاگرام، این شبکه به شما هشدار می‌دهد که اجازه انتشار چنین پست‌هایی را نخواهید داشت! علاوه بر هشتگ، اینستاگرام از طریق گزارشات کاربران نیز این نوع پست‌ها را شناسایی و نسبت به حذف آن‌ها اقدام می‌کند.

حذف پست‌های سردار قاسم سلیمانی

به هر حال واکنش اینستاگرام به این فاجعه سیاسی که برای همه ما غمی بزرگ و دردناک است، موجب تعجب همه شده؛ به‌طور کلی اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب در سطح جهان، نباید واکنشی نسبت به حوادث سیاسی و مسائل این چنینی نشان دهد اما ظاهرا این شبکه راهی متفاوت را در پیش گرفته است.

ما نیز به نوبه خود شهادت این سردار را تبریک و غم از دست دادن این شخص بزرگوار را به ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنیم. نظر شما در رابطه با حذف پست‌های مربوط به سردار قاسم سلیمانی چیست؟ آیا شما نیز امروز شاهد حذف شدن پست‌های خودتان بوده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *