گیمرها در کریسمس امسال بیش از ۲۱۰ میلیون دلار برای بازی‌های موبایلی خرج کردند!

christmas-game

کریسمس و به طور کلی تعطیلات این‌چنینی، فرصت خوبی برای گیمرهاست که بتوانند زمان زیادی را صرف علاقه اصلی‌شان کنند. البته این روزها نمی‌شود بدون پرداخت پول یک بازی خوب را به انتها رساند. با این حال ظاهرا هزینه‌های این چنینی نیز نتوانسته گیمرها را از علاقه‌شان دور سازد؛ چرا که امسال گیمرها در کریسمس بیش از ۲۱۰ میلیون دلار در مجموع برای بازی‌های موبایلی پول پرداخت کرده‌اند!

مجموع هزینه‌های پرداختی برای بازی‌های موبایل در کریسمس امسال نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد داشته که در نوع خودش جالب است. معمولا نوجوانان و جوانان کارت‌ هدیه‌هایی دریافت شده در کریسمس را برای خرید بازی‌های موبایلی یا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خرج می‌کنند. امسال نیز از این قاعده مستثنی نبود و حتی با افزایش هزینه‌ها نیز مواجه بودیم.

براساس آماری که توسط موسسه تحقیقاتی سنسورتاور منتشر شده است، مجموع پرداخت‌های موبایلی امسال برای اپلیکیشن‌ها نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده و بیشتر آن به بازی‌های موبایلی مربوط می‌شود. به‌صورت دقیق‌تر، این میزان ۷۶ درصد از کل تراکنش‌های موبایلی را به خود اختصاص می‌دهد و این یعنی کل مبلغی که برای بازی‌های اندروید و یا iOS در کریسمس امسال پرداخت شده، از مرز ۲۱۰ میلیون دلار نیز می‌گذرد!

به‌صورت منطقه‌ای، کاربران آمریکایی با اختصاص ۷۶ درصد از این میزان به خودشان، در رده نخست قرار می‌گیرند که این یعنی توسعه بازی‌های موبایلی برای آمریکایی‌ها موجب افزایش سوددهی شرکت سازنده می‌شود.

در میان بازی‌ها نیز پابجی با درآمدی ۸.۵ میلیون دلاری در صدر قرار گرفته و بیشترین سهم از این مبلغ را به خودش اختصاص داده است. این مبلغ از کریسمس گذشته تا امسال را شامل شده و نشان می‌دهد که همچنان در زمان کریسمس بازی‌سازان بیشترین سوددهی را تجربه می‌کنند.

نظر شما در رابطه با این آمار و ارقام مربوط به گیمرها در کریسمس چیست؟ آیا شما نیز برای بازی‌های موبایلی پول پرداخت می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Gamingbolt

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *