پرفروش ترین بازی 2019 مشخص شد: فورتنایت با ثبت رکورد ۱.۸ میلیارد!

fortnite

سال 2019 با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش به اتمام رسید و مطابق سنت هر ساله، برخی از برترین‌ها در پایان سال مشخص شدند. در این بین، لقب پرفروش ترین بازی 2019 به فورتنایت رسید. ظاهرا این بازی بتل رویال توانسته تا با فروش ۱.۸ میلیارد دلاری، رکورد جدیدی را در این صنعت پر سود به نام خودش ثبت کند.

فروش خارق‌العاده فورتنایت، بیشتر از هر بازی ویدیویی دیگری بوده و بنابراین نه‌تنها در سال گذشته بلکه در تمام دوران نیز صدرنشین است. همان‌طور که می‌دانید، این بازی به‌صورت رایگان عرضه شده و درآمد اصلی آن از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای خرید لباس و اسلحه و یا حق اشتراک ۱۰ دلاری ماهانه برای Battle Pass تامین می‌شود. فورتنایت در حال حاضر ۱۲۵ میلیون کاربر فعال دارد که به‌صورت روزانه این تعداد در حال افزایش است.

البته فورتنایت برای رسیدن به چنین رکوردی، خرج‌های زیادی هم کرده و این را می‌توان از تبلیغات در زمان اکران فیلم‌های پر بیننده‌ای همچون Avengers و یا Star Wars دید. حتی این بازی در شروع فصل دوم خود نیز به لیست تورنمنت‌های سری مسابقات جهانی eSports نیز اضافه شد. نکته بعدی اینکه فوتنایت تنها مختص به یک پلتفرم نیست و تقریبا در هر دستگاهی می‌توانید از آن لذت ببرید. بنابراین خیلی عجیب نیست که شاهد شکستن رکورد این صنعت در همه دوران‌ها باشیم.

به‌طور کلی صنعت بازی‌ در سال میلادی گذشته عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته در مجموع ۱۲۰ میلیارد دلار فروش داشته باشد. این میزان، ۴ درصد نسبت به سال 2018 بیشتر است. نکته جالب اینکه بیش از نیمی از آمار فروش مربوط به بازی‌های موبایلی (بازی‌های اندروید و iOS) است: یعنی چیزی در حدود ۶۴.۴ میلیارد دلار! بازی‌های کامپیوتری با ۲۹.۴ و بازی‌های کنسولی نیز با ۱۵.۴ میلیارد دلار در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند. سایر درآمد حاصله هم به بازی‌های واقعیت مجازی و یا واقعیت افزوده مربوط می‌شود.

نظر شما در رابطه با پرفروش ترین بازی 2019 چیست؟ آیا شما هم از طرفداران فورتنایت هستید یا پابجی را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *