ارتش آمریکا استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک را ممنوع کرد!

tik-tok

اواسط دسامبر (اواخر آذرماه) گذشته ارتش آمریکا در رابطه با شبکه اجتماعی تیک تاک (Tik Tok) هشدارهایی را به سربازان داده بود. وزارت دفاع آمریکا نیز همزمان با این اقدام، به تمام ارتشیان گفته بود که این اپلیکیشن را برای جلوگیری از لو رفتن اطلاعات شخصی، از گوشی‌های هوشمند خود حذف کنند. حالا به صورت کلی تیک تاک به عنوان یک تهدید سایبری شناخته شده و نصب آن برای تمام پرسنل ارتش آمریکا ممنوع است.

ماجرا از آنجا شروع شده که آمریکا به شرکت مادر تیک تاک یعنی بایت دنس مشکوک است. ایالات متحده اعلام کرده که احتمال دارد کمپانی بایت دنس تحت فشارهای زیاد دولت چین، اطلاعات سربازان آمریکایی را در اختیار آن‌ها قرار دهد و یا رسما از پرسنل ارتش جاسوسی کند. همه این‌ها در حالی است که فعلا سندی مبنی بر فعالیت مشکوک از بایت دنس منتشر نشده و در حال حاضر این کمپانی خلافی را مرتکب نشده است.

بایت دنس به این خبر واکنش نشان داده و هرگونه جاسوسی و یا فروش اطلاعات سربازان آمریکا را تکذیب کرده است. بد نیست بدانید که این کمپانی برای رهایی از فشارهای وارده از سوی آمریکا، قصد دارد به صورت کلی اپلیکیشن تیک تاک را به فروش برساند!

این تصمیم در حال حاضر برای سربازان نیروی زمینی آمریکا گرفته شده و نیروی دریایی این کشور نیز پیش‌تر استفاده از تیک تاک را ممنوع اعلام کرده بود. با توجه به رابطه این دو با نیروی هوایی، احتمال آنکه این بخش از ارتش نیز قید تیک تاک را بزند، بالاست.

به‌طور کلی نیروهای نظامی آمریکا اجازه ممنوع کردن نصب یک اپلیکیشن را ندارند و سربازان همچنان می‌توانند آن را بر روی گوشی‌های خودشان نصب کنند. با این حال لو رفتن اطلاعات شخصی به عهده خودشان خواهد بود. ارتش در این زمینه از سربازان خواسته که حواس‌شان به پیام‌های مشکوک ارسالی باشد.

نظر شما در رابطه با ممنوع شدن استفاده از اپلیکیشن تیک تاک در ارتش آمریکا چیست؟ آیا موافق این نوع اقدامات از سوی سران کشورها هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *