آذری جهرمی دوباره اعلام کرد: ما با رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر موافقیم!

هیچ چیز جای اینترنت بین المللی را نمی گیرد

توییتر به عنوان یکی از پرطرفدارترین ‌شبکه‌های اجتماعی دنیا شناخته شده است و در ایران نیز با وجود فیلتر بودن، طرفداران خاص خودش را دارد. آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که پیش‌تر موافقت خودش را در رابطه با رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده بود، دوباره به این موضوع اشاره کرد.

در روزهای اخیر و با توجه به حذف پست‌های مربوط به سردار سلیمانی از اینستاگرام صحبت‌هایی مبنی بر فیلتر شدن این شبکه اجتماعی محبوب در ایران قوت گرفت. در همین راستا آذری جهرمی با موافقت خودش برای رفع فیلتر توئیتر شاید به نوعی قصد دارد تا جایگزینی برای اینستاگرام پیدا کند!

آذری جهرمی در یک مصاحبه رسما اعلام کرد که با برداشتن فیلتر توئیتر برای بیان آزادانه نظرات مردم موافق است. یکی از افراد حاضر سوالی را در رابطه با این موضوع از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پرسید که پاسخ آذری جهرمی را در ادامه می‌خوانید:

این اقدام (رفع فیلتر توییتر) در اختیار دادستانی کل کشور بوده و به درخواست 8 عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه صورت می‌گیرد اما باید بگویم که به طور کلی من با این موضوع موافق هستم.

ظاهرا این وزیر جوان تلاش‌های زیادی را برای رفع فیلتر از توییتر انجام می‌دهد و این را از مصاحبه‌های اخیر آن می‌توان متوجه شد. تاکنون چندین بار در این رابطه از آذری جهرمی سوالاتی پرسیده شده و وی همیشه موافقت خودش را اعلام کرده است.

با این حال بحث‌های مربوط به فیلترینگ، چیزی نیست که یک وزیر بتواند به تنهایی از عهده آن برآید و نظر بسیاری از افراد در آن دخیل است.

نظر شما در رابطه با رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر چیست؟ آیا شما از این شبکه اجتماعی برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگران استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را در این باره با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Irna

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *