باگ خطرناک تیک تاک موجب لو رفتن اطلاعات کاربران می‌شود

TikTok_Logo

اپلیکیشن تیک تاک این روزها توانسته تا توجه علاقه‌مندان را به خودش جلب کند. اخیرا شرکت امنیت سایبری Check Point باگ خطرناکی از تیک تاک را پیدا کرده که به موجب آن، کنترل کامل اکانت در اختیار هکر قرار می‌گیرد. یعنی هکر به راحتی می‌تواند هر تغییری را در پروفایل سوژه ایجاد کرده و حتی ویدئوهای وی را حذف کند یا اطلاعات شخصی نظیر ایمیل را در اختیار عموم قرار دهد!

در اپلیکیشن تیک تاک این امکان وجود دارد که به هر شماره‌ای که دوست دارید، پیامک بزنید. از طریق وب‌سایت این شبکه اجتماعی، کاربران می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به خودشان، اپلیکیشن را دانلود کنند. حالا شرکت Check Point باگی را پیدا کرده که هکر توسط آن می‌تواند با ارسال یک لینک تقلبی از طریق پیامک، به اطلاعات کاربر دسترسی پیدا کرده و کنترل آن را در اختیار بگیرد.

باگ دیگر تیک‌تاک به دامین وب‌سایت آن مربوط می‌شود که اجازه قرار دادن کد مخرب را می‌دهد. هکرها با استفاده از این مورد نیز توانسته‌اند به اطلاعات کاربران دست یابند. شرکت امنیتی Check Point باگ‌های کشف شده را به تیک تاک گزارش داده و ظاهرا در حال حاضر این موارد برطرف شده‌اند. حتی با رفع این مشکلات نیز مقامات آمریکایی همچنان به این اپلیکیشن مشکوک هستند. چندی پیش در خبرها داشتیم که ارتش آمریکا استفاده از اپلیکیشن تیک تاک را برای سربازان خودش ممنوع کرده است.

در واقع آمریکایی‌ها به مالک تیک تاک یعنی شرکت ByteDance مشکوک بوده و می‌گویند که این کمپانی با تحت فشار قرار گرفتن از سمت چین، اطلاعات سربازان آمریکایی را در اختیار این دولت قرار می‌دهد! با انتشار این اخبار بود که امنیت تیک تاک زیر سوال رفت و برخی با دیده تردید به آن نگاه می‌کردند.

نظر شما در رابطه با این باگ تیک‌ تاک چیست؟ آیا شما نیز از این اپلیکیشن برای به برقراری ارتباط استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستا‌ن‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
CNBC

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *