ارسال نوتیفیکیشن گوگل کروم به‌زودی متوقف خواهد شد

google chrome

ارسال نوتیفیکیشن گوگل کروم ویژگی جالبی است که مدتی می‌شود در این مرورگر محبوب می‌بینیم. با تمام مزایا اما، خیلی از افراد علاقه‌ای به دریافت نوتیفیکیشن از طریق سایت‌ها ندارند. گوگل برای رفاه حال این دسته از افراد در بروزرسانی بعدی کروم، ویژگی ارسال نوتیفیکیشن را متوقف خواهد کرد. یعنی اگر مدام در حال بلاک کردن نوتیفیکیشن سایت‌ها هستید، گوگل به تصمیم‌تان احترام گذاشته و دیگر چیزی را برای شما نمی‌فرستد.

اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید و قصد دارید نوتیفیکیشن‌ها را دوباره دریافت کنید، می‌توانید از طریق بخش تنظیمات مرورگر خودتان اقدام نمایید. این ویژگی با نام quieter در گوگل کروم شناخته می‌شود.

امکان بلاک کردن نوتیفیکیشن سایت‌ها، در واقع از سال پیش به گوگل کروم اضافه شد. این غول دنیای جستجو به‌صورت رسمی در وبلاگ خودش اعلام کرد که کاربران زیادی از این ویژگی شکایت دارند:

اجازه دسترسی ناخواسته در این زمینه، کاربران را با مشکل مواجه کرده و در عمل تجربه بدی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر گوگل کروم، مرورگرهای دیگر نظیر موزیلا فایرفاکس نیز در آخرین به‌روزرسانی خود ویژگی مذکور را حذف کردند. بررسی‌های موزیلا نشان می‌دهد که اکثر کاربران علاقه چندانی به دریافت نوتیفیکیشن ندارند و حتی نمی‌خواند که پیغامی مبنی بر دریافت نوتیفیکیشن از طرف یک سایت را ببینند.

گوگل تلاش‌های زیادی انجام داده تا با نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی، موارد شامل بد‌افزار و حتی نوتیفیکیشن‌هایی که برای فریب دادن کاربر ارسال می‌شوند، مقابله کند. این به‌روزرسانی هنوز در حالت تست بوده و به‌زودی برای نسخه موبایل و دسکتاپ مرورگر کروم عرضه می‌شود. گوگل اعلام کرده که در این زمینه اطلاعات جدیدی را در اختیار کاربران خواهد گذاشت.

نظر شما در رابطه با ارسال نوتیفیکیشن گوگل کروم چیست؟ آیا شما نیز از این پیام‌های آزاردهنده خسته شده‌اید یا همچنان دوست دارید که مطالب مهم وب‌سایت‌ها برای شما ارسال شوند؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *