از این پس اینستاگرام تصاویر فتوشاپی را با برچسب “اطلاعات دروغ” منتشر می‌کند!

Instagram fake news

طبق اعلام رسمی اینستاگرام، ظاهرا قرار است که این شبکه اجتماعی برای مقابله با شایعات و اخبار جعلی، تصاویر فتوشاپی را با برچسب “اطلاعات دروغ” از دیگر پست‌ها متمایز کند. یعنی از این پس تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام آن اعتبار گذشته را ندارند و این موضوع ممکن است که شامل تصاویر تغییر یافته (جهت زیبایی و یا هر مورد دیگری) نیز بشود!

این تصمیم، در واقع مربوط به برنامه فیسبوک برای مقابله با اخبار جعلی است. ظاهرا اینستاگرام یک تیم را برای این کار تشکیل داده که تصاویر این چنینی را مورد بازبینی قرار دهند تا درستی اطلاعات آن‌ها مشخص شود. نکته اینجاست که اگر پستی با برچسب “اطلاعات دروغ” منتشر شود؛ پیدا کردن آن در صفحه اکسپلور و یا از طریق هشتگ‌ها دشوار خواهد شد، هرچند که همچنان در صفحه پروفایل کاربر قابل دسترس است.

تصویر زیر مربوط به شخصی بوده که بر روی یک کوهستان رنگ‌آمیزی شده ایستاده و اینستاگرام به دلیل تغییر رنگ‌های تصویر توسط فتوشاپ، آن را به عنوان “اطلاعات دروغ” تشخیص داده است!

تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

با توجه به ماهیت اصلی اینستاگرام، خیلی بعید نیست که تصاویر فتوشاپی زیادی در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. این اقدام اینستاگرام موجب شده تا کاربران با نگرانی‌های زیادی مواجه شوند که مبادا تصاویر تغییر یافته آن‌ها در پروفایل‌شان به عنوان “اطلاعات دروغ” دسته بندی شده و بازدید کمتری را به خود اختصاص دهند!

برخی دیگر نیز برای جلوگیری از این مشکلات، از اینستاگرام درخواست کرده‌اند که دستورالعمل‌های لازم برای شناخته شدن یک پست به عنوان “اطلاعات دروغ” را عنوان کند؛ تا حداقل از این طریق بتوان پست‌های فتوشاپی را همچون سایر پست‌های دیگر به اشتراک گذاشت.

نظر شما در رابطه با تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام چیست؟ آیا شما نیز از این نوع عکس‌ها در پروفایل خود منتشر کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Techradar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *