نسخه بتا اپلیکیشن گیت هاب برای اندروید رسما منتشر شد

GitHub

بعد از مدت‌ها انتظار بالاخره اپلیکیشن گیت هاب برای اندروید عرضه شد. البته این نسخه فعلا در حالت بتا بوده و هنوز جای کار دارد تا بتوان از آن به عنوان یک اپلیکیشن کامل و مستقل استفاده کرد.

گیت هاب به عنوان بزرگ‌ترین سرویس میزبانی از کد، چند سال پیش اپلیکیشن خودش را برای اندروید منتشر نمود؛ اما بعد از گذشت ۳ سال، آن را از گوگل پلی حذف کرد! بعد از خریده شدن گیت هاب توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۸، این کمپانی تصمیم گرفت تا اپلیکیشن گیت هاب را برای علاقه‌مندان منتشر کند. البته در حال حاضر گیت هاب فقط یک سرویس برای مدیریت کدها نیست و تقریبا می‌توان آن را شبکه اجتماعی محبوب برنامه‌نویس‌ها نامید.

به گفته گیت هاب، این اپلیکیشن با شعار “انجام آسان وظایف، در حال حرکت” معرفی شده و قرار است تا کاری کند که همه بتوانند بدون دردسر از این سرویس بهره ببرند. اپلیکیشن گیت هاب فعلا امکان مشاهده کدها را به کاربرانش نمی‌دهد مگر اینکه کد مورد نظر بخشی از درخواست ادغام باشد. با این حال شما امکان گشتن و جستجو کردن در مخازن‌ها (ریپازیتوری‌ها) را خواهید داشت و حتی می‌توانید توسط اپلیکیشن در بحث‌ها شرکت کرده و نظر خودتان را اعلام کنید. البته کاربران تنها به فایل ReadMe ریپازیتوری‌ها دسترسی دارند.

در حال حاضر، اپلیکیشن گیت هاب تنها برای برخی از توسعه دهندگان که پیش‌تر در برنامه بتا اپلیکیشن توسط لینک دعوت ثبت‌نام کرده‌اند، در دسترس است و این یعنی فعلا همه افراد قادر به استفاده از امکانات آن نخواهند بود. اگر شما نیز می‌خواهید نسخه بتای این اپلیکیشن را تست کنید، می‌توانید از طریق این لینک در برنامه بتا ثبت نام کرده و مراحل آن را پشت سر بگذارید تا لینک دانلود برای‌تان ارسال شود.

نظر شما در رابطه با این سرویس چیست؟ آیا شما نیز از جمله کاربران گیت‌ هاب هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *