بالاخره آیکون IGTV از اینستاگرام حذف شد

instagram igtv

بالاخره آیکون IGTV از اینستاگرام حذف شد. این آیکون پیش‌تر در گوشه بالا و سمت راست اینستاگرام دیده می‌شد که حالا و طبق نظر این شبکه اجتماعی حذف شده است.

فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام، در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت تا برای گسترش استفاده از محتوای ویدئویی، برند جدیدی با نام IGTV را راه‌اندازی کند. این برند در واقع محدودیت‌ یک دقیقه‌ای انتشار ویدئو در اینستاگرام را دور می‌‌زند و به شما اجازه می‌دهد تا ویدئوهای طولانی‌تری را با دیگران به اشتراک بگذارید. با این حال، آن‌طور که باید و شاید از این برند استقبال نشد و تقریبا همه از طریق پست‌های اینستاگرام و در صورت نیاز، وارد IGTV می‌شدند تا بتوانند ویدئوهای طولانی‌تری ببینند. به همین دلیل فیسبوک تصمیم گرفت تا آیکون IGTV را به‌طور کامل حذف کند.

حذف آیکون IGTV از اینستاگرام

سخنگوی اینستاگرام در رابطه با حذف این آیکون می‌گوید:

هیچ‌کس به‌صورت دلخواه و داوطلبانه بر روی این آیکون ضربه نمی‌زد! در واقع تمایل چندانی برای ورود مستقیم به IGTV وجود نداشت و کسی آن را یک بخش مستقل نمی‌دانست.

با این حال، حذف شدن آیکون به معنی کنار گذاشتن IGTV نیست. کاربران همچنان می‌توانند از طریق این بخش، ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارند و یا این نوع محتوای ویدئویی و طولانی را در فید اینستاگرام ببینند و جستجو کنند. IGTV قرار بود رقیبی سرسخت برای یوتیوب باشد که ظاهرا اوضاع آن‌طور که سازنده فکر می‌کرده، بر وفق مراد نبوده است. احتمالا فیسبوک برای رقابت با این سرویس اشتراک گذاری ویدئو، برنامه‌های بهتری را در نظر دارد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که سرانجام IGTV چه خواهد شد.

نظر شما در رابطه با حذف آیکون IGTV چیست؟ آیا شما از این طریق وارد IGTV می‌شدید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Mashable

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *