تعداد دانلود واتساپ از مرز ۵ میلیارد بار گذشت!

whatsapp-

اپلیکیشن‌های اختصاصی گوگل معمولا بیشترین تعداد نصب فعال را به خودشان اختصاص می‌دهند؛ چرا که بر روی تمام گوشی‌های اندرویدی عرضه شده قرار دارند. با این حال، واتساپ یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌هاست که توانسته تا خودش را در میان اپ‌های اختصاصی گوگل جا کند. طبق اخبار منتشر شده، تعداد دانلود واتساپ از مرز ۵ میلیارد بار هم عبور کرده که رکورد فوق‌العاده‌ای به‌حساب می‌آید.

واتساپ که در واقع یک پیام‌رسان بی‌نقص است، دومین اپلیکیشن غیرگوگلی بوده که به این آمار شگف‌انگیز دست می‌یابد. هرچند که با توجه به محبوبیت‌ بالای این اپلیکیشن، دیدن اخبار مربوط به شکستن رکورد آن چندان عجیب و غریب هم نیست. نخستین اپلیکیشنی که رکوردشکنی کرد، فیسبوک بود که سال گذشته توانست به این میزان نصب فعال برسد. همان‌طور که می‌دانید، واتساپ نیز یکی از زیرمجموعه‌های فیسبوک بوده و این نشان می‌دهد که مارک زاکربرگ راه رسیدن به موفقیت را خوب بلد است.

طبق ادعای واتساپ، این پیام‌رسان روزانه چیزی در حدود یک میلیارد کاربر فعال دارد‍! البته این آمار شامل نسخه‌‌های از پیش نصب شده هم می‌شود. مثلا اکثر گوشی‌های سامسونگ از همان ابتدا، واتساپ را به‌صورت نصب شده در اختیار کاربران قرار می‌دهند. هواوی نیز تا قبل از اعمال تحریم‌های آمریکا، این پیام‌رسان را به‌صورت پیش‌فرض در اختیار کاربران قرار می‌داد. هرچند که این‌ها باعث افزایش آمار نصب‌های واتساپ می‌شود، اما حقیقتا نمی‌توان از آمار فوق‌العاده یک میلیارد کاربر فعال روزانه، به همین راحتی گذشت!

با این حال، این آمار نشان‌دهنده بهتر بودن واتساپ نیست و در این میان برخی از پیام‌رسان‌های قدرتمند نیز هستند که قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند؛ مثلا در ایران تلگرام محبوبیت به مراتب بیشتری نسبت به واتساپ دارد.

نظر شما در رابطه با تعداد دانلود واتساپ چیست؟ آیا شما نیز از این پیام‌رسان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستا‌ن‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
9to5google

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *