ویروس کرونا میزان فروش بازی موبایل Plague Inc. را چند برابر کرد!

Plague Inc.

مدتی می‌شود که ویروس کرونا بخشی از دنیا را فرا گرفته و کشورها به دنبال یافتن راهی برای مقابله با آن هستند. نکته جالب اینجاست که ویروس کرونا موجب شده تا فروش بازی موبایلی Plague Inc. چند برابر افزایش یابد!

این بازی در سال ۲۰۱۲ برای اندروید، iOS و کامپیوترهای شخصی منتشر شد؛ وظیفه اصلی شما در بازی Plague Inc. این است که باعث گسترش یک ویروس کشنده و مرگ‌بار شوید! در واقع شما می‌بایست یک عامل بیماری‌زا و بسیار خطرناک را در حدی گسترش دهید که دولت‌ها و قابلیت‌های دفاعی آن‌ها قادر به مقابله با شما نباشند. فکرش را بکنید که شبانه روز در حال کشیدن نقشه برای گسترش هرچه بیشتر ویروس در این بازی هستید، دقیقا چیزی شبیه به ویروس کرونا!

استودیو سازنده بازی یعنی Ndemic Creations بیکار ننشسته و بعد از این اتفاقات، واکنش نشان داده است:

در دنیا هر زمانی که شاهد مشکلات این‌چنینی و گسترش ویروس‌ها در دنیای واقعی هستیم، فروش بازی ما بیشتر و بیشتر می‌شود! دلیل آن این است که بازیکنان دوست‌ دارند بدانند، شیوع و گسترش یک ویروس به چه شکلی است و چه پیچیدگی‌هایی دارد.

طبق گزارش BBC، این بازی در پنج‌شنبه گذشته لقب پرفروش‌ترین بازی چین را به خود اختصاص داده و آنقدر به محبوبیت رسیده که سرورهای بازی از پس این حجم از بازدید بر نمی‌آیند! در این راستا سازنده اعلام کرده که Plague Inc. تنها یک بازی ویدئویی بوده و مدلی واقعی برای شیوع ویروس‌ها نیست:

لطفا به این موضوع دقت کنید که Plague Inc. تنها یک بازی ویدئویی بوده و مدل علمی و واقعی نیست! ویروس کرونا یک مشکل جدی و واقعی است؛ ما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات درست از نهادهای رسمی، ماجرا را پیگیری نمایید.

نظر شما در رابطه با ویروس کرونا چیست؟ آیا شما هم تاکنون تجربه بازی Plague Inc. را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *