هشدار پلیس فتا در رابطه با استفاده از اپلیکیشن رمزساز بانک

Hacker

مدتی هست که به دلیل پویا شدن رمز دوم کارت‌های اعتباری، استفاده از اپلیکیشن رمزساز بانک در دستور کار قرار گرفته است. به همین دلیل، امروز معاون اجتماعی پلیس فتا در رابطه با این اپلیکیشن‌های رمز ساز هشداری جدی به کاربران داد.

رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا، تاکید کرد که کاربران به هیچ وجه نباید از اپلیکیشن‌ رمزساز بانک موجود در شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت‌های جعلی استفاده کنند. وی در صحبت‌های خودش گفت که برخی از هکرها و افراد سودجو، سعی کرده‌اند با استفاده از اپلیکیشن‌های رمزساز تقلبی به رمز دوم پویا کاربران و حساب‌های آن‌ها دست پیدا کنند؛ به همین دلیل کاربران می‌بایست اپلیکیشن رمزساز بانک را تنها از طریق فروشگاه‌های معتبر و یا وب‌سایت رسمی بانک‌ها دانلود کنند.

پاشایی در رابطه با سودجویی افراد اینگونه گفت که آن‌ها با ارسال پیامک و یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی، سوژه‌های خودشان را به دانلود اپلیکیشن‌های جعلی تشویق می‌کنند. البته این مورد به همین راحتی هم نیست و با هک رمز شهروندان متفاوت است. وی در رابطه با نحوه تشخیص اپلیکیشن رمزساز بانک اصلی از فرعی گفت:

اپلیکیشن‌های موجود در وب‌سایت‌های رسمی و فروشگاه‌های معتبر، عمدتا اصلی هستند اما برای تشخیص، می‌بایست در هنگام نصب به دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها دقت کنید. مثلا اپلیکیشنی که درخواست دسترسی به محتوای گالری و فایل‌‌های آرشیو شما را دارد، قطعا یک نمونه جعلی است؛ به همین دلیل کاربران باید به دسترسی‌ اپلیکیشن‌ها توجه بیشتری نمایند.

معاون دادستان کل کشور نیز اعلام کرد که اکثر افرادی که در رابطه با مسئله فیشینگ دستگیر شده‌اند، نوجوانانی هستند که بیشتر به دلیل کنجکاوی زیاد وارد این بازی خطرناک شده‌اند! وی در رابطه با کلاهبرداری‌های تلفنی نیز افزود که اقداماتی با همراهی پلیس آگاهی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضاییه در دست انجام است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز پیش از نصب اپلیکیشن‌ها، به میزان دسترسی‌های‌شان دقت می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
isna

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *