ترجمه آنی گفتار به نوشتار به‌زودی در مترجم گوگل امکان پذیر می‌شود

translate

اپلیکیشن مترجم گوگل در اندروید یکی از بهترین‌ها در زمینه خودش است و از اکثر زبان‌های روز دنیا پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن، قابلیت‌های بسیار زیادی را در خودش گنجانده و به زودی به ترجمه آنی گفتار به نوشتار نیز مجهز خواهد شد.

ترجمه آنی گفتار به نوشتار یعنی به‌صورت هم‌زمان مترجم گوگل می‌تواند صدا را ترجمه کرده و متن آن را به شما تحویل دهد! این قابلیت از دسترسی به اینترنت استفاده کرده و با چیزی که پیش‌تر از این مترجم و هوش مصنوعی آن سراغ داشتیم، متفاوت است. گوگل دلیل نیاز به اینترنت را ترجمه پیچیده همزمان چند زبان به‌صورت گفتاری نسبت به حالت نوشتاری می‌داند. پ

این ویژگی فوق‌العاده، در ابتدا تنها می‌تواند صدای دریافت شده از میکروفون گوشی را ترجمه و به متن تبدیل کند. البته شما می‌توانید با پخش صدای ضبط شده نیز گفتار را به نوشتار ترجمه نمایید. طبق گفته رسمی گوگل، قابلیت یاد شده می‌‌تواند به‌صورت مداوم جملات گفته شده کاربر را در زمان صحبت کردن، بررسی کرده و حتی در صورت لزوم، از علائم نگارشی نیز استفاده کند؛ مثلا در انتهای جملات نقطه بگذارد یا حتی برخی کلمات خاص را تصحیح نماید. از جمله قابلیت‌های فوق‌العاده این ویژگی، می‌توان به تشخیص گویش و لهجه اشاره کرد که به‌صورت لحظه‌ای در متن تصحیح خواهد شد. یعنی در واقع گوگل ترنسلیت در حد و اندازه خودش یک متن تر و تمیز را به شما تحویل خواهد داد.

خروجی نهایی، دقت بسیار بالایی داشته و حتی به مرور زمان عملکرد هوش مصنوعی آنلاین آن نیز بهبود می‌یابد. هنوز خبری از زمان عرضه نهایی ترجمه آنی گفتار به نوشتار در دسترس نیست. گوگل در پاسخ به این سوال، زمان دقیقی را مشخص نکرده و تنها گفته که در آینده شاهد این ویژگی خواهید بود.

نظرتان در رابطه با ترجمه صدا و نوشتن متن به زبان شما چیست؟ آیا تاکنون از قابلیت‌های مترجم گوگل در گوشی استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *