احتمال فیلترینگ اینستاگرام به دلیل شکایات مردم!

instagram

بعد از فیلتر شدن تلگرام صحبت‌هایی در رابطه با فیلترینگ اینستاگرام نیز به گوش می‌رسید اما تاکنون که شاهد این اتفاق نبوده‌ایم. بعد از حذف پست‌های مربوط به سردار سلیمانی در این شبکه اجتماعی برخی اعتقاد داشتند که این سرویس می‌بایست حتما فیلتر شود. در این راه، وب‌سایتی هم برای شکایت رسمی راه اندازی شده و برخی از افراد نیز اعتراضات خودشان را از این طریق به گوش مسئولین رسانده‌اند.

روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک خبر رسمی اعلام کرد که تا ۱۸ بهمن ماه امسال امکان اعتراض به این اقدام بی‌سابقه اینستاگرام، فراهم بوده و افراد می‌توانند شکایات خودشان را ثبت نمایند. طبق آمار رسمی که تاکنون منتشر شده، چیزی در حدود هزار نفر در این وب‌سایت رسما اعتراض خودشان را اعلام نموده‌اند.

بنابر اعلام معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این شکایات به‌صورت رسمی توسط مرکز ملی فضای مجازی پیگیری خواهد شد و اقداماتی در سطح بین‌المللی صورت خواهد گرفت. در این رابطه ممکن است که در داخل کشور نیز شاهد اقدامات همچون اعمال فیلتر باشیم.

همه این‌ها موجب شده تا زمزمه‌‌های فیلتر شدن اینستاگرام به گوش برسد و مردم در این رابطه در جای جای کشور سخن بگویند. با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، بسیار از افراد کسب و کار خودشان را از طریق اینستاگرام پیگیری می‌کنند و عملا با اعمال فیلترینگ بر روی این شبکه، با مشکلاتی بسیار جدی روبه‌رو خواهند شد. حذف کردن پست‌های سردار سلیمانی از سوی اینستاگرام، اقدامی ناشایست بود اما این موضوع نباید موجب از بین رفتن بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرامی شود. همه این‌ها در حالی اتفاق افتاده که وزیر ارتباطات به دنبال رفع فیلتر توییتر است اما این شبکه به هیچ عنوان به اندازه اینستاگرام در کشور ما محبوب نیست!

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با فیلترینگ اینستاگرام موافق هستید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
isna

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *