درآمد اینستاگرام در سال میلادی گذشته چقدر بوده است؟!

instagram money

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی دنیاست که توسط فیسبوک اداره شده و در ایران نیز محبوب‌ترین سرویس برای به اشتراک گذاری محتوای تصویری است. ما روزانه ساعات زیادی را در اینستاگرام سپری می‌کنیم اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که این پلتفرم چقدر درآمد دارد؟ اصلا درآمد اینستاگرام از کجا تامین می‌شود؟!

اینستاگرام یکی از پول‌سازترین بخش‌ها برای کمپانی فیسبوک است و در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) توانسته تا یک چهارم درآمد این برند را مال خود کند. یعنی این شبکه اجتماعی چیزی در حدود ۲۰ میلیون دلار برای فیسبوک درآمدزایی کرده که در نوع خودش بی‌نظیر است. تمام این درآمد از طریق تبلیغات در اینستاگرام حاصل شده و توانسته تا رکوردهای جالبی را ثبت کند.

جالب اینجاست که بدانید، اکثر افراد اینستاگرام را به‌عنوان یک پلتفرم برای به اشتراک گذاری عکس می‌شناسند اما درآمد آن در سال گذشته حتی از یوتیوب (محبوب‌ترین سرویس اشتراک ویدیو متعلق به گوگل) هم بیشتر بوده چرا که این سرویس در سال گذشته ۱۵.۱ میلیارد دلار درآمد داشته که ۵ میلیارد دلار از اینستاگرام کمتر است!

موضوع زمانی جالب می‌شود که بدانید، یوتیوب بخشی از این درآمد را با تولیدکنندگان ویدیو به اشتراک می‌گذارد اما اینستاگرام چنین کاری را انجام نداده و تقریبا تمام آن را به جیب فیسبوک می‌ریزد. البته این اعداد و ارقام با توجه به کاربران فعال اینستاگرام خیلی هم عجیب نیست. آخرین بار این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که در حدود یک میلیارد کاربر دارد.

در این راه، تبلیغاتی که در میان استوری‌ها و فید اصلی برای کاربران به نمایش گذاشته می‌شوند؛ بیشترین تاثیر را دارند اما نمی‌توان از راه‌کارهای این شبکه اجتماعی به منظور راحتی خرید کاربران گذشت. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های معتبر دنیا از طریق اینستاگرام محصولات خودشان را به فروش می‌رسانند.

نظر شما در رابطه با درامد اینستاگرام چیست؟ آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده بودید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *