آپدیت گوگل مپ با قابلیت‌های متفاوت و کاربردی به همراه لوگو جدید منتشر شد

google-map-new

اکنون ۱۵ سال است که کاربران از نعمتی بزرگ همچون نقشه‌ فوق‌العاده گوگل بهره‌ می‌برند. این کمپانی به همین مناسبت، آپدیت گوگل مپ را با قابلیت‌های جدید منتشر کرده است.

در ابتدا باید بگوییم که بعد از به‌روزرسانی اپلیکیشن این سرویس، با آیکون جدید آن آشنا خواهید شد. این آیکون، بسیار ساده‌تر از گذشته شده و با بک‌گراند سفید خودش شباهت بیشتری به سایر آیکون‌های گوگل دارد. یعنی این غول دنیای جستجو سعی کرده تا برندینگ خودش را حفظ کرده و کاری کند با یک نگاه بتوانید بفهمید که کاربرد اپلیکیشن چیست و چه کسی آن را ساخته است!

از لحاظ ظاهری، تب‌های جدیدی به اپلیکیشن اضافه شده و همه آن‌ها در صفحه اصلی در دسترس هستند و دیگر نیازی به استفاده از منوها نیست. دو تب جدید Updates و Contribute به نوار زیرین اپلیکیشن اضافه شده‌اند و تب Saved به‌جای تب For You دیده می‌شود.

علاوه بر موارد ظاهری، گوگل ویژگی‌های کلیدی جدیدی را نیز به سرویس نقشه خودش اضافه کرده که البته فعلا در دسترس نیستند. یکی از این قابلیت‌های جدید به اطلاعات مربوط به سیستم حمل و نقل مربوط می‌شود که با کمک کاربران به‌روزتر خواهد شد. در نسخه‌های قبلی، گوگل مپ می‌توانست میزان شلوغ بودن قطار و یا اتوبوس را هم پیش‌بینی کند؛ اما حالا به کمک کاربران، می‌توانید موارد دیگری همچون دما، واگن مخصوص خانم‌ها، اطلاعات مرتبط با نیروهای امنیتی و حتی امکان استفاده از ویلچر را نیز به این ویژگی خوب، اضافه کنید.

شما می‌توانید یک نسخه جدید از حالت Live View را ببینید که بسیار ساده‌تر از گذشته به‌نظر می‌رسد و بدون استفاده از مسیریابی سه‌بعدی، مقصد را به نمایش می‌گذارد.

نظر شما در رابطه با آپدیت جدید گوگل مپ چیست؟ آیا از این اپلیکیشن برای مسیریابی استفاده می‌کنید یا ویز را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *