تعداد کاربران واتساپ از مرز 2 میلیارد نفر گذشت!

whatsapp phone

واتساپ به عنوان یک پیام‌رسان حرفه‌ای یکی از محبوب‌ترین‌ها در دنیاست. در کشور ما نیز بعد از فیلتر شدن تلگرام استفاده از واتساپ سیر صعودی به خودش گرفت و تعداد زیادی از افراد به این پیام‌رسان روی آوردند. حالا آمار تعداد کاربران واتساپ در دنیا از مرز ۲ میلیارد نفر هم گذشته تا بدانید که با یکی از بهترین‌ اپلیکیشن‌های دنیا طرف هستید.

زمانی که فیسبوک در سال ۲۰۱۴ واتساپ را با مبلغ ۲۱.۸ میلیارد دلار خرید، بسیاری از افراد، گمان می‌کردند که پرداخت چنین مبلغی برای یک پیام‌رسان ساده که ۵۰۰ میلیون کاربر دارد، دیوانگی خواهد بود. اما مارک زاکربرگ بر تصمیم خودش پافشاری کرد و حالا بعد از چند سال، شمار کاربران فعال این پیام‌رسان ۴ برابر شده تا نشان دهد که ارزش پرداخت چنین مبلغی را داشته است.

امروز واتساپ رسما اعلام کرد که به رکورد ۲ میلیارد کاربر دست یافته و این در حالی‌ست که در سال ۲۰۱۶ این پیام‌رسان یک میلیارد کاربر و در سال ۲۰۱۸ یک و نیم میلیارد کاربر داشت. یعنی می‌توان اینگونه برداشت کرد که در هر سال، ۲۵۰ میلیون نفر به استفاده از این اپلیکیشن جذاب روی می‌آورند.

واتساپ همچنین به ویژگی رمزنگاری end-to-end خودش اشاره کرده و گفته که این مورد یکی از اصلی‌ترین دلایل برای انتخاب واتساپ توسط کاربران است. به کمک این قابلیت، پیام‌های رد و بدل شده در واتساپ، در گوشی شما ذخیره خواهند شد و هیچ اثری بر روی فضای ابری باقی نخواهند گذاشت. به گفته مدیران فیسبوک، امنیت و حفظ حریم شخصی همیشه در اولویت‌های آن‌ها بوده است.

نظر شما در رابطه با آمار تعداد کاربران واتساپ چیست؟ آیا شما نیز از این پیام‌رسان برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *