درآمد توسعه دهندگان iOS دو برابر توسعه دهندگان اندروید است!

google-play-apps

گوگل درآمد توسعه دهندگان اندروید از زمان آغاز به‌کار گوگل پلی تاکنون را منتشر کرد. این آمار منتشر شده، تقریبا نصف آمار مربوط به اپل بوده و این یعنی درآمد توسعه دهندگان iOS تقریبا دو برابر توسعه دهندگان اندروید است!

طبق اعلام رسمی گوگل، این کمپانی به توسعه دهندگانی که از زمان راه اندازی گوگل پلی در این فروشگاه نرم‌افزاری ساخته‌های خودشان را عرضه کرده‌اند (به‌جز توسعه دهندگان چینی) مجموعا ۸۰ میلیارد دلار پرداخت کرده؛ در حالی که توسعه دهندگان اپل چیزی در حدود 155 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. گوگل همچنین در رابطه با افزایش درآمد چشم‌گیر بخش سخت‌افزاری خودش نیز صحبت کرد اما از ارائه آمار دقیق آن صرف نظر نمود.

این آمار زمانی جالب می‌شود که بدانید در دنیای امروزی، تعداد کاربران اندروید بسیار بیشتر از کاربران iOS است؛ اما ظاهرا کاربران سیب‌دوست برای خرید اپلیکیشن و بازی بیشتر دست به جیب می‌شوند. البته با توجه به متن باز بودن اندروید و امکان دانلود و نصب اپلیکیشن‌ یا بازی‌های مود شده و رایگان، چندان جای تعجبی هم نداشت که درآمد توسعه دهندگان این سیستم ‌عامل کمتر از سیستم عامل بسته اپل باشد.

گوگل و اپل هر دو ۳۰ درصد از درآمد توسعه دهنده را به عنوان سهم خودشان در جیب می‌گذارند. هرچند که در این بین طرح‌هایی نیز در نظر گرفته شده؛ مثلا در صورتی که یک توسعه دهنده بتواند درآمد خودش از اپ استور اپل را برای یک سال ثابت نگه‌دارد، ۳۰ درصد حق سهم این کمپانی به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

بد نیست بدانید که امسال در تعطیلات سال نو، کاربران اپ استور ۱.۴۲ میلیارد دلار خرج کردند که نسبت به زمان مشابه در سال قبل با رشدی ۱۶ درصدی همراه بوده است.

نظر شما در رابطه با درآمد توسعه دهندگان اپل و اندروید چیست؟ آیا شما نیز از این طریق درآمدی از این دو غول دنیای سیستم‌عامل‌ها داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *