امکان مشاهده چت‌های گروهی واتساپ در جستجوی گوگل!

whatsapp bug

اخیرا وب‌سایت Vice گزارش داده که افراد به راحتی می‌توانند با یک جستجوی ساده به چت‌های گروهی واتساپ دسترسی یابند! این کار مسلما حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند.

هنوز خبری رسمی در رابطه با نحوه به‌وجود آمدن این مشکل منتشر نشده اما به طور کلی دو احتمال در نظر گرفته شده است. نخست اینکه، احتمال دارد که گوگل لینک دعوت به برخی گروه‌های واتساپ را ایندکس کرده باشد. به همین دلیل افراد می‌توانند با جستجو در گوگل، به لینک ورود دسترسی یافته و بدون اجازه مدیر وارد چت‌های گروهی شوند! مورد دوم مربوط به مشکلات داخلی واتساپ می‌شود. طبق اظهارات وب‌سایت Androidauthority، توسعه دهندگان واتساپ وب و اپلیکیشن این پیام‌رسان به‌راحتی می‌توانند با نوشتن یک کد کوتاه دسترسی ربات‌های گوگل به لینک‌های دعوت به گروه واتساپ را مسدود کنند؛ در حالی‌که شاید واتساپ چنین کاری را نکرده باشد!

متاسفانه گوگل و واتساپ هیچ‌کدام به این مشکل بزرگ پاسخ درستی نداده‌اند و تلاش‌های وب‌سایت Vice تا به این لحظه بی نتیجه مانده است. برای آنکه متوجه ایندکس شدن لینک گروه مورد نظرتان در گوگل شوید، می‌توانید به وب‌سایت chat.whatsapp.com مراجعه کرده و اطلاعاتی را در رابطه با گروه مورد نظرتان وارد نمایید. به همین راحتی می‌توانید برخی اطلاعات نظیر شماره تماس یا نام اعضا را ببینید.

به‌طور کلی این کار حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند و ما توصیه نمی‌کنیم که آن را انجام دهید. اما برای تست این موضوع و آزمایش مشکل چت‌های گروهی واتساپ می‌توانید یک گروه جدید ایجاد کنید و برخی از دوستان را به آن اضافه نمایید. سپس از طریق وب‌سایت گفته شده برای پیدا کردن آن اقدام کنید.

فیسبوک به عنوان مالک واتساپ تاکنون اظهار نظری در این رابطه نکرده و همچنان همه منتظر پاسخی درست برای علت بوجود آمدن این مشکل و سپس رفع سریع آن هستیم. در حال حاضر تعداد کاربران واتساپ از دو میلیارد نفر گذشته و وجود چنین باگی می‌تواند حریم خصوصی کاربران زیادی را نقض کند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا از واتساپ برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید یا تلگرام را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *