حذف اپلیکیشن‌های مخرب از گوگل پلی به دلیل نمایش تبلیغات آزاردهنده

Google-Play-Store

گوگل اخیرا توجه بیشتری به فروشگاه نرم افزاری خودش نشان می‌دهد و سخت‌گیری بیشتری نسبت به اپلیکیشن‌‌های مخرب یا انواع مزاحم آن‌ها دارد. اخیرا این غول دنیای جستجو اقدام به حذف اپلیکیشن‌های مخرب از گوگل پلی کرده است.

اقدامات شدید گوگل در این رابطه، به دلیل افزایش بی‌شمار اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی است. طبق اعلام بخش امنیتی وبلاگ گوگل در هفته گذشته 600 اپلیکیشن از گوگل پلی حذف شده‌اند که دلیل این‌کار شامل مواردی همچون نمایش تبلیغات تمام صفحه هنگام کار با برنامه عنوان شده است. ظاهرا برخی از این اپلیکیشن‌ها حتی در زمانی که بدون استفاده بوده‌اند نیز تبلیغات غیرمنتظره‌ای را به نمایش می‌گذاشتند!

گوگل رسما اعلام کرده که این نوع تبلیغات نامنظم؛ موجب ایجاد اختلال در استفاده صحیح از گوشی می‌شود. گوگل در این باره‌ می‌گوید:

ما تبلیغات نامنظم را نوعی تبلیغ خارج از قوانین می‌دانیم. تبلیغاتی که روزانه در حال گسترش هستند؛ چرا که این نوع تبلیغ در هنگام عدم استفاده کاربر از اپلیکیشن نیز ظاهر می‌شوند و توسط توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های مخرب ساخته شده‌اند.

مثلا ممکن است شما در حال مکالمه با گوشی باشید که یک تبلیغ ظاهر شود و کل صفحه نمایش گوشی را دربر بگیرد! مسلما این نوع تبلیغات توسط گوگل پذیرفته نخواهند شد. این نوع تبلیغ حتی می‌تواند خطرناک هم باشد؛ زیرا ممکن است که در لحظه نمایش تبلیغ، فرد قصد برقراری یک تماس اضطراری را داشته باشد.

اپل برای اپ استور قوانین سخت‌گیرانه‌تری نسبت به گوگل در نظر گرفته و به همین دلیل شاهد انتشار این دسته از اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی هستیم. اما این کمپانی اعلام کرده که فناوری‌های جدیدی را برای تشخیص اپلیکیشن‌های مخرب و جلوگیری از انتشار آن‌ها در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی در نظر گرفته است. ظاهرا گوگل قصد دارد در این راه از فناوری یادگیری ماشینی بهره ببرد.

نظر شما در رابطه با حذف اپلیکیشن‌های مخرب از گوگل پلی چیست؟ آیا تاکنون تجربه استفاده از این نوع اپ‌ها را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *