تیک تاک رکورد واتساپ را شکست و به پردانلودترین اپلیکیشن دنیا تبدیل شد!

tiktok

به تازگی لیست پردانلودترین اپلیکیشن‌های دنیا در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ منتشر شده است و در صدر آن، نام اپلیکیشن تیک تاک می‌درخشد. بنابراین اکنون تیک تاک لقب پردانلودترین اپلیکیشن دنیا را از آن خود کرده و رسما واتساپ را پشت سرگذاشته است.

تیک تاک اخیرا به محبوبیت بالایی رسیده و توانسته تا رقیب سرسختی برای اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی باشد. سال گذشته این برنامه توانسته بود تا به دومین اپلیکیشن پردانلود دنیا تبدیل شود. اکنون و طبق گزارش موسسه سنسور تاور اپلیکیشن Douyin و TikTok در حدود ۱۰۴ میلیون بار در گوگل پلی و اپ استور اپل دانلود شده‌اند.

جالب است بدانید که تیک تاک نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، تقریبا ۴۶ درصد رشد داشته که رسما برای خودش یک رکورد به حساب می‌آید. این اپ حتی توانسته تا نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ نیز رشدی ۲۷ درصدی داشته باشد. تیک تاک هم اکنون در صدر پردانلودترین اپلیکیشن‌ها در ۳ کشور بزرگ هند، برزیل و ایالات متحده قرار گرفته و همه این‌ها در حالی‌ست که در آمار منتشر شده میزان دانلود اپلیکیشن در برخی بازارهای دنیا نظیر چین در نظر گرفته نشده است.

تیک تاک پردانلودترین اپلیکیشن دنیا

طبق آمار منتشر شده در حال حاضر اپلیکیشن تیک تاک توانسته تا ۱.۸۲ میلیارد بار در دنیا دانلود شود! البته انتظار می‌رود که این اپ بتواند در فوریه امسال رکورد جدیدی را به نام خودش به ثبت برساند که دلیل آن نیز به افزایش محبوبیت بیشتر در بازارهای نوظهور باز می‌گردد.

در دسامبر سال گذشته درآمد تیک تاک چیزی در حدود ۳۹.۴ میلیون دلار بوده که البته در ژانویه به ۲۸.۶ میلیون بار کاهش پیدا کرده است. نکته جالب اینکه بیش از ۸۴ درصد از این درآمد از کشور چین بدست آمده و در حدود ۱۰ درصد آن نیز به ایالات متحده مربوط می‌شود.

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن تیک تاک چیست؟ آیا تاکنون پردانلودترین اپلیکیشن دنیا را بر روی گوشی خودتان نصب کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Gizchina

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *