اضافه کردن استوری در توییتر با ویژگی جدید Fleets ممکن می‌شود

Twitter-Fleets

بعد از کپی کردن ویژگی استوری اسنپ‌چت توسط اینستاگرام و حتی ارائه قابلیتی با نام استاتوس در واتساپ، اکثر شبکه‌های اجتماعی به دنبال این ویژگی رفتند تا کاربران بتوانند پست‌هایی به عمر ۲۴ ساعت منتشر کنند. حالا ظاهرا قرار است استوری در توییتر هم فعال شود!

این ویژگی با نام Fleets در توییتر شناخته شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا توییت‌هایی را منتشر کنند که بعد از ۲۴ ساعت به‌صورت خودکار پاک می‌شوند. در حال حاضر این ویژگی فعلا برای کاربران برزیلی توییتر در دسترس است و احتمالا به‌زودی در سایر کشورها نیز قابل استفاده خواهد بود.

فلیت در توییتر تا حد زیادی شبیه به استوری اینستاگرام است و حتی از طراحی مشابه آن نیز بهره می‌گیرد. در صورتی که این قابلیت به‌صورت جهانی عرضه شود، به‌طور کلی نحوه تعامل کاربران در این شبکه اجتماعی را تغییر خواهد داد. به‌صورت کلی فلیت شبیه به یک توییت با حداکثر ۲۸۰ کارکتر بوده که البته امکان قرار دادن عکس، ویدئو و گیف را نیز برای کاربران ممکن می‌کند.

این مورد از تایم لاین توییتر متفاوت است و بعد از انتشار، سایر کاربران آن را شبیه به حالت به نمایش درآمدن استوری اینستاگرام در بالای تایم لاین می‌بینند. پاسخ شما به فیلت‌ها نیز از طریق پیام خصوصی برای کاربر منتشر کننده ارسال خواهد شد.

ایده فلیت در توییتر در واقع برای کاربرانی‌ست که قصد دارند یک پیام کوتاه و ۲۴ ساعته را با دیگران به اشتراک بگذارند. نگرانی اصلی توییتر برای فلیت، به حاشیه رفتن توییت است! در واقع بعید نیست که کاربران استقبال گسترده‌ای از فلیت‌ها داشته باشند و ارسال توییت را فراموش کنند. به همین دلیل بسیاری از کاربران توییتر با به‌ راه انداختن هشتگ RIPTwitter خواستار اضافه کردن قابلیت ویرایش توییت در توییتر به‌جای فلیت هستند.

نظر شما در رابطه با استوری در توییتر چیست؟! آیا شما نیز از جمله طرفداران این شبکه اجتماعی خاص هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *