مبارزه اپل با اپلیکیشن‌های منتشر کننده اخبار جعلی مربوط به کرونا

apple-app-store

مدتی هست که ویروس کرونا بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر کرده است. این ویروس که برای نخستین بار در چین رویت شد، اکنون به ترند روز دنیا تبدیل شده و تقریبا همه جا در رابطه با آن سخن می‌گویند. یکی از مشکلاتی که در این مواقع به‌وجود می‌آید، تشخیص اخبار جعلی مربوط به ویروس کرونا از اخبار درست است. بسیاری از سودجویان برای ماهی گرفتن از آب گل‌آلود، اخبار متفاوتی را منتشر می‌کنند.

شرکت‌های بسیاری از جمله فیسبوک و آمازون نخستین گام‌ها را برای حذف محصولاتی که ادعای درمان یا حفاظت در برابر ویروس کرونا داشتند، برداشته‌اند و اپل نیز به دنبال آن‌ها در حال حذف اپلیکیشن‌هایی است که مربوط به ویروس کرونا می‌شوند اما زیر نظر هیچ دولت یا سازمان بهداشتی نیستند.

طبق گزارش CNBC توسعه دهندگان این نوع اپلیکیشن‌ها با اخطار زیر از سوی اپل رو‌به‌رو می‌شوند:

اپلیکیشن‌های مربوط به ویروس کرونا حتما می‌بایست زیر نظر یک سازمان شناخته‌ شده باشند.

در این زمینه اپل اخیرا مطالب مربوط به قوانین اپ استور را نیز به‌روز کرده است. از همین طریق تمام توسعه دهندگان جدید و قدیمی از تصمیمات اپل در رابطه با اپلیکیشن‌های مربوط به این ویروس خطرناک مطلع خواهند شد.

اپل در این باره می‌گوید:

آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که سرویس‌هایی همچون خدمات بهداشتی، مالی و مسافرت‌های هوایی را عرضه می‌کنند؛ و یا اپلیکیشن‌هایی که به اطلاعات حساس کاربران نیاز دارند، می‌بایست حتما تحت اداره یک سازمان یا ارگان قانونی باشند. توسعه دهندگان شخص ثالث نباید مالک رسمی و اداره کننده این نوع اپلیکیشن‌ها لقب بگیرند.

برخی از افراد معتقدند که این اقدامات اپل به نوعی یک سانسور به حساب می‌آید؛ اما باید بگوییم که در چنین شرایط حساس و بحرانی که جهان تحت تاثیر آن است، شاید این کار بهترین راه ممکن برای مقابله با اخبار جعلی باشد.

نظر شما در رابطه با اخبار جعلی مربوط به کرونا چیست؟ آیا شما نیز با این نوع مطالب منتشر شده در اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف مواجه شده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای مشاهده آمار لحظه‌ای ویروس کرونا اپلیکیشن Corona Tracker را نصب کنید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *