احتمال اضافه شدن تبلیغات در IGTV اینستاگرام برای کسب درآمد و رقابت با یوتیوب

instagram-igtv

طبق اخبار منتشر شده ظاهرا اینستاگرام قصد دارد که از طریق ویدئو به درآمد برسد. این شبکه اجتماعی در حال کار بر روی اضافه کردن نوعی مدل کسب و کار برای افزودن تبلیغات در IGTV است. در حال حاضر این سرویس رایگان بوده اما ظاهرا اینستاگرام می‌خواهد از طریق IGTV به درآمد برسد.

IGTV به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدئوهای طولانی‌تری را آپلود کرده و آن را با فالورها به اشتراک بگذارند. به گزارش بلومبرگ، اینستاگرام در حال صحبت با کریتورها (Creators) است. ظاهرا این افراد سهمی ۵۵ درصدی از تبلیغات IGTV را مال خود می‌‌کنند، دقیقا همان کاری که یوتیوب انجام می‌دهد. مدیر اجرایی اینستاگرام، آقای جاستینن اسوفسکی در این باره می‌گوید:

این اقدام یک قدم رو به جلو برای کمک به کریتورها جهت کسب درآمد از IGTV اینستاگرام است. برای اطمینان از نحوه کار کردن این بخش، ما در حال صحبت با برخی از کریتورها هستیم تا به توسعه این بخش کمک کنند.

اینستاگرام مدت‌هاست که از طریق تبلیغ در استوری به درآمد رسیده است اما تاکنون چنین چیزی را در IGTV ندیده بودیم. به همین دلیل است که در حال حاضر کریتورهای زیادی در اینستاگرام مشغول فعالیت نیستند و یوتیوب را ترجیح می‌دهند. بد نیست بدانید که اینستاگرام در سال گذشته حدودا ۲۰ میلیارد دلار از طریق تبلیغ در استوری به جیب زده است!

IGTV سال 2018 رسما فعالیت خودش را آغاز کرد اما نتوانست آن‌طور که باید و شاید نظر کاربران را جلب کند؛ تا حدی که اینستاگرام آیکون IGTV را از صفحه اصلی حذف کرد. اما این‌ها دلیلی برای شکست این سرویس نخواهند بود. باید منتظر ماند و دید که فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام چه تصمیمی برای این سرویس خواهد گرفت.

نظر شما در رابطه با تبلیغات در IGTV چیست؟ آیا تاکنون از طریق تولید محتوای ویدئویی به درآمد رسیده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *