اپلیکیشن گرادینت با ویژگی پیدا کردن نژاد افراد از روی چهره، اینستاگرام را فرا گرفت!

Gradient

اگر سری به شبکه‌های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام زده باشید، حتما دیده‌اید که اخیرا هر شخصی تصویری از خودش را به اشتراک می‌گذارد که همراه با درصدی از نژادش است. اخیرا اپلیکیشن Gradient به شما در پیدا کردن نژاد افراد کمک می‌کند. این اپلیکیشن پیش‌تر با پیدا کردن شباهت ظاهری شما با هنرپیشه‌های محبوب، بر سرزبان‌ها افتاد و اکنون به دنبال این است تا نژاد شما را بیابد!

گرادینت در واقع یک اپلیکیشن کاربردی و در زمینه ویرایش عکس است که قابلیت‌های جالبی را به کاربران ارائه می‌دهد. اخیرا سازندگان این اپ تصمیم گرفته‌اند با تکیه بر هوش مصنوعی از روی تصویر شما به نژادتان پی ببرند. در واقع با قرار دادن یک عکس از چهره فرد اپلیکیشن به شما ۴ نژاد و قومیت مختلف را همراه با درصد نشان می‌دهد تا متوجه شوید که اصل و ریشه شما از روی ظاهر به کدام ملت بازمی‌گردد.

گرادینت پاییز امسال با پیدا کردن همزاد هنرپیشه شما به محبوبیت بالایی رسید. البته در راه رسیدن به این حجم از محبوبیت، همراهی برخی از هنرپیشه‌های محبوب نیز بی‌تاثیر نبود؛ تا حدی که گرادینت توانست برخی رکوردهای دانلودی را بشکند و به صدر محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های گوگل پلی و اپ استور برسد.

با این حال نگرانی‌های زیادی در رابطه با حفظ حریم شخصی افراد در این اپلیکیشن وجود دارد و هنوز هم سوال‌های چالش‌برانگیز در رابطه با آن بدون جواب مانده‌اند. مثلا در حال حاضر مشخص نیست که پی بردن به نژاد افراد از چه طریقی صورت می‌‌گیرد؟! سازندگان در پاسخ به این سوال تنها به الگوریتم‌های هوش مصنوعی اشاره کرده‌اند و جزئیات دیگری در این رابطه منتشر نشده است!

پیدا کردن نژاد یک فرد با چشم و توسط خود ما بارها انجام شده؛ مثلا همه ما با دیدن یک فرد چشم بادامی آن را به شرق آسیا نسبت می‌دهیم. اما به نظر می‌رسد عملکرد اپلیکیشن گرادینت بیشتر جنبه سرگرمی داشته و نحوه عملکرد آن از علم به دور است.

نظر شما در رابطه با پیدا کردن نژاد افراد با اپلیکیشن گرادینت چیست؟ آیا شما نیز تاکنون از این اپ استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Onyolo

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *