اخطار به آپارات به دلیل انتشار ویدئو با محتوای نامناسب!

APARAT

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به دلیل انتشار ویدئو با محتوای نامناسب در آپارات به این سرویس اخطار داد. ساترا، آپارات و فرد منتشر کننده ویدئو را مسئول این اقدام می‌داند.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی در این باره بیانیه‌ خود را صادر کرد و به آپارات اخطار داد تا ویدئو موهن منتشر شده از سرویس خودش حذف کند. در بخشی از این بیانیه ساترا به شبکه‌های اجتماعی خارجی اشاره شده است که بی‌شرمانه‌ترین تصاویر و ویدئوها را منتشر می‌کنند. ساترا وظیفه رسانه‌های داخلی را تلاش برای ارتقا عملکردشان می‌داند؛ در حدی که بتوان آن‌ها را جایگزین نمونه‌های خارجی کرد.

ساترا اعلام می‌کند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی، رسانه‌های داخلی می‌بایست سازوکار خودشان را تغییر داده و به بهترین شکل ممکن محتوای منتشر شده را پالایش نمایند. ساترا در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داده و پیگیر ماجرا بوده است اما همچنان به نقطه مطلوب نرسیده‌اند.

ساترا در زمینه انتشار ویدئو موهن در آپارات می‌گوید:

باتوجه به اتفاق اخیر در انتشار محتوای موهن به نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران از طریق حساب‌های کاربری رسانه آپارات، کاربر منتشرکننده و رسانه به‌طور قطع در این‌ زمینه مسئولیت داشته و ساترا با جدیت با این اتفاق برخورد متناسب خواهد داشت.

ساترا به دنبال این است تا موارد این‌چنینی به حداقل برسند و انتظار دارد که آپارات با توجه توضیحات ارائه شده، امکان انتشار محتواهای این چنینی را به طور کامل مسدود کند.

با توجه به تعداد بالای ویدئوهای منتشر شده در آپارات خیلی چیز عجیبی نیست که شاهد انتشار محتواهای نامناسب باشیم. با این حال استفاده از گزارش ویدئو توسط مردم یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی و جلوگیری از پخش شدن این نوع محتواهاست. همان‌طور که این ویدئو نیز توسط گزارشات مردمی شناسایی شد.

نظر شما در رابطه با انتشار محتوای نامناسب در آپارات چیست؟ آیا شما نیز برای به اشتراک گذاشتن ویدئوهای خودتان از اپلیکیشن آپارات استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
ساترا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *