توییتر به مبارزه با اطلاعات غلط منتشر شده در رابطه با کرونا می‌پردازد

twitter-

طبق اعلام رسمی، اخبار غلط در رابطه با کرونا در توییتر حذف خواهند شد. البته این شبکه اجتماعی می‌گوید که نمی‌تواند به‌طور کامل با این نوع مطالب مبارزه کند اما تمام تلاش خودش را به‌کار می‌گیرد، تا در مقابل اطلاعات غلط منتشر شده ایستادگی کند.

توییتر در بلاگ خود پستی را در این باره منتشر کرده و لیستی از مطالب ممنوعه را به اشتراک گذاشته است. محتواهای گفته شده مطابق با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی بوده و شامل دستورالعمل‌های کامل آن می‌شود. از دیگر موارد ممنوعه می‌توان به فعالیت‌های وحشت‌آور، اطلاعات اشتباه در رابطه با تفاوت‌های کویید ۱۹ با سایر بیماری‌ها و انتشار تبلیغ در رابطه با نوشیدن مواد ضد عفونی کننده برای مقابله با کرونا در توییتر اشاره کرد.

توییتر در این راه با پزشکان بین‌المللی همکاری داشته تا اطلاعات را مطابق به توصیه‌های به‌روز پزشکی آپدیت نماید. طبق اعلام رسمی برای یافتن این اطلاعات در توییت‌های منتشر شده، توییتر از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد. توییتر در بیانه خود می‌گوید:

ما تلاش می‌کنیم تا سیستم‌های خودمان را با شرایط امروز حاکم بر دنیا به‌روز نماییم؛ اما ممکن است گاهی اوقات کمبودهایی وجود داشته باشد که در نهایت منجر به به‌روز خطا شود. به همین دلیل ما هیچ اکانتی را تنها به دلیل تشخیص خودکار مسدود نخواهیم کرد. تمام موارد مشکوک توسط انسان مورد بازنگری قرار می‌گیرند و محتواهای منتشر شده کاملا بررسی خواهند شد.

هفته پیش نیز توییتر همراه با مایکروسافت، گوگل، فیسبوک، ردیت، لینکدین و یوتیوب هم قسم شدند تا با اطلاعات غلط منتشر شده در رابطه ویروس مرگ‌بار کرونا مقابله کنند. این شبکه‌های اجتماعی با سازمان‌های جهانی نیز در این راه همکاری خواهند کرد.

نظر شما در رابطه با اطلاعات غلط منتشر شده در رابطه با کرونا در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ شما اخبار موثق در مورد این ویروس را از کجا دریافت می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای مشاهده آمار لحظه‌ای ویروس کرونا از اپلیکیشن Corona Tracker برای اندروید استفاده کنید.

منبع :
Zdnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *