اخبار غلط مربوط به کرونا در اینستاگرام نمایش داده نمی‌شوند

instagram explore

ویروس کرونا مدتی هست که دنیا را درگیر کرده و متاسفانه وارد کشورمان نیز شده است. برای مقابله با این ویروس خطرناک، کمپانی‌های بزرگ دنیا دست به اقدامات مختلفی زده‌اند. در همین راستا اینستاگرام به مقابله با اخبار غلط در این باره پرداخته و به این ترتیب محتوای مربوط به کرونا در اینستاگرام از بخش اکسپلور این شبکه اجتماعی حذف خواهد شد.

اینستاگرام رسما اعلام کرده که برای جلوگیری از انتشار مطالب گمراه کننده، محتواهای منتشر شده در رابطه با کرونا را از بخش پیشنهادات خودش حذف می‌کند. همان‌طور که می‌دانید در اکسپلور اینستاگرام کاربران عکس و ویدئوهای منتشر شده در سراسر جهان را متناسب با سلیقه خودشان مشاهده می‌کنند. به همین دلیل این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته تا محتواهای منتشر شده در رابطه با کرونا را از این بخش حذف کند. یعنی از این پس در اکسپلور چیزی در رابطه با کرونا نخواهید دید؛ مگر آنکه توسط سازمان‌های رسمی بهداشتی موجود در سراسر دنیا منتشر شده باشد.

اینستاگرام بیانیه خودش را در اختیار خبرگزاری معتبر رویترز قرار داده است. در این بیانیه آمده که تمامی محتواهای موجود در این بخش توسط همکاران بررسی شده و در صورتی که چیز نامعتبر و بی پایه و اساسی منتشر شده باشد، امتیاز بسیار کمتری را در بخش فیدها خواهد گرفت. این مورد شامل تمام محتواها بوده و استوری و پست‌های اینستاگرام را دربر می‌گیرد.

در روزهای گذشته سایر شبکه‌های اجتماعی نیز اقداماتی را در این زمینه انجام داده‌اند. مثلا توییتر اخبار غلط مربوط به کرونا را حذف می‌کند و یا فیسبوک بستری را به صورت رایگان برای سازمان‌ جهانی بهداشت فراهم کرده تا بتواند اطلاعات مد نظرش را در اختیار کاربران قرار دهد.

نظر شما در رابطه با اخبار مربوط به کرونا در اینستاگرام چیست؟ شما اخبار موثق در رابطه با این ویروس خطرناک را از کجا دنبال می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
Mspoweruserای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *