به دلیل شیوع ویروس کرونا مردم علاقه‌ای به استفاده از تاکسی‌های اینترنتی ندارند!

coronavirus-private-car

در پی شیوع ویروس کرونا و فراگیری آن، امروزه مردم علاقه کمتری به تاکسی‌های آنلاین نشان می‌دهند. در واقع طبق مطالعاتی که وب‌سایت Cars بر روی بیش از 3 هزار نفر انجام داده، مردم در حال حاضر تمایل کمتری به استفاده از تاکسی‌های اینترنتی به دلیل شیوع ویروس کرونا دارند.

همان طور که از واژه Social distancing یا دوری‌گزینی اجتماعی مشخص است، در این روزها ویروس کرونا موجب شده تا افراد تعامل کمتری با یکدیگر داشته باشند و تمام تلاش‌شان را انجام دهند تا در خانه بمانند. همین امر دلیلی شده تا حتی سفرهای ضروری نیز با خودروهای شخصی صورت گیرد و عملا کسی به سمت استفاده از تاکسی‌های آنلاین نرود.

40 درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفته‌اند که کمتر از سابق از تاکسی‌های اینترنتی استفاده می‌کنند و بیش از 90 درصد آن‌ها استفاده از خودرو شخصی را به درخواست آنلاین خودرو ترجیح می‌دهند. در واقع این افراد اطمینانی به پاکیزگی یک خودرو غریبه ندارند؛ البته این موضوع با توجه ماندگاری بالای ویروس کرونا بر روی سطوح کاملا قابل توجیه است.

نکته جالب در این گزارش، مربوط به افرادی می‌شود که قصد دارند خودرو بخرند. 20 درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که در حال حاضر خودرو ندارند اما به دلیل شرایط به‌وجود آمده قصد دارند که خودرو شخصی بخرند! از میان این افراد نیز 40 درصد آنها عدم تمایل به حمل و نقل عمومی و 28 درصد اعتماد نداشتن به پاکیزگی خودروهای دیگران را به عنوان دلیل مطرح کرده‌اند. بد نیست بدانید که در حدود 45 درصد از این افراد نیز تمایل دارند که به صورت اینترنتی بر سر قیمت خودرو چانه بزنند! در این میان نیز 29 درصد از افراد خرید خودرو خودشان را به دلیل شیوع کرونا به تاخیر انداخته‌اند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با شیوع ویروس کرونا از تاکسی‌های اینترنتی ایرانی نظیر اسنپ و تپسی استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *