هشدار جدی کارشناسان امنیتی در رابطه با نصب اپلیکیشن واتساپ گلد

6cJZHamKtqzaSodTksTbdZ-1024-80

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، واتساپ محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیاست. به همین دلیل خیلی عجیب نیست اگر ببینیم که هکرها علاقه زیادی به آن دارند و همیشه به دنبال ضربه زدن به کاربران واتساپ هستند. در آخرین اقدام، هکرها با ارسال یک پیام جعلی، افراد را به نصب اپلیکیشن واتساپ گلد ترغیب می‌کنند.

ماجرا از حدود 2 سال پیش شروع شده است؛ جایی که هکرها تصمیم گرفتند تا با راه انداختن کمپین واتساپ طلایی کاربران را به نصب اپلیکیشن‌های مخرب تشویق کنند. در این راه هکرها با تبلیغات گسترده در رابطه با وجود قابلیت‌های ویژه در واتساپ گلد نسبت به نسخه اصلی، از کاربران می‌خواستند تا این اپلیکیشن را بر روی گوشی خودشان داشته باشند؛ در حالی که فیسبوک چنین نسخه‌ای را از واتساپ نساخته و عملا واتساپ طلایی وجود خارجی ندارد.

حالا دوباره هکرها با به راه انداختن این کمپین، پیامی را برای کاربران ارسال می‌کنند که در آن عنوان شده که سلبریتی‌ها و افراد مشهور نیز از واتساپ گلد استفاده می‌کنند! همه این‌ها برای آن است که کاربر بر روی لینک مخرب موجود در پیام کلیک نماید. در صورت کلیک بر روی این لینک، یک بدافزار بر روی گوشی نصب شده و اطلاعات دارنده آن را به سرقت می‌برد. ظاهرا به دلیل شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی کاربران و افزایش استفاده آنها از شبکه‌های اجتماعی، هکرها برای فعالیت بیشتر، دوباره کمپین واتساپ طلایی را به راه انداخته‌اند.

یکی دیگر از روش‌های هکرها، ترغیب کاربران به تماشای ویدئو Martinelli است؛ در حالی که اصلا ویدئویی وجود ندارد و با کلیک بر روی لینک منتشر شده، دوباره همان بدافزار روی گوشی قربانی نصب خواهد شد! جالب است بدانید که برخی از هکرها نیز پیامی هشدار آمیز در رابطه با لینک‌های مخرب منتشر و در انتهای آن به هشدارهای خبرگزاری BBC اشاره ‌می‌کنند. طبق گفته کارشناسان این پیام‌ها بی خطر هستند، اما ممکن است احتمال افزایش کلیک بر روی لینک‌ها در سایر پیام‌ها را بالا ببرند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون با این نوع پیام‌های تبلیغاتی و مخرب مواجه شده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
Techradar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *