دسترسی بیش از یک میلیارد کاربر فیسبوک و اینستاگرام به اطلاعات درست در رابطه با کووید 19

covid-19

طبق گزارش‌های رسمی منتشر شده، فیسبوک از طریق شبکه‌های اجتماعی خودش نظیر اینستاگرام، توانسته تا شرایطی را فراهم آورد که یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا به اطلاعات درست ویروس کرونا یا همان کووید 19 دسترسی داشته باشند.

یکی از معایب شبکه‌های اجتماعی، انتشار اطلاعات غلط در آن است. با توجه به دسترسی عامه مردم به این نوع اپلیکیشن‌ها، برخی از افراد سودجو در شرایطی خاص همچون گسترش ویروس کرونا، اطلاعات غلط را به راحتی و در سطح جهانی منتشر می‌کنند. به همین دلیل پالایش محتواهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در این شرایط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در همین راستا فیسبوک و اینستاگرام قصد دارند تا اطلاعات درست منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت در رابطه با کووید 19 را در دسترس کاربران خود قرار دهند.

چهارشنبه گذشته فیسبوک اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر بر روی لینک‌های پاپ‌آپ موجود در شبکه‌های اجتماعی برای یافتن اطلاعات در رابطه با ویروس کرونا کلیک کرده‌اند. این شبکه بیش از یک میلیارد نفر را نیز به سمت اطلاعات درست منتشر شده از سوی منابع معتبر و رسمی هدایت کرده است. در حال حاضر بیش از ۲.۶ میلیارد نفر در سراسر دنیا از شبکه‌های اجتماعی تحت مالکیت فیسبوک یعنی اینستاگرام، مسنجر و واتساپ به صورت روزانه استفاده می‌کنند. با این حال مشخص نیست که فیسبوک توانسته اطلاعات صحیح را به‌درستی به دست کاربران برساند یا خیر! مثلا آیا این کمپانی توانسته تا ذهنیت غلط مردم در رابطه با خوردن مواد ضد عفونی کننده برای جلوگیری از ابتلا به کرونا را تغییر دهد؟!

نیک‌ گلگ به عنوان نائب رئیس ارتباطات جهانی فیسبوک روز گذشته اطلاعاتی را در این زمینه منتشر کرد. استراتژی فیسبوک در این باره شامل پیاده کردن قابلیت‌های جدید، حذف اطلاعات نادرست درمورد ویروس کرونا و ارائه‌ کمک‌های مالی است.

نظر شما در رابطه با این اقدامات چیست؟ شما اطلاعات درست در رابطه با ویروس کرونا را از کجا دریافت می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستا‌ن‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *