لو رفتن اطلاعات تلگرام 42 میلیون کاربر ایرانی به دلیل استفاده از نسخه‌های غیررسمی!

telegram

طبق اخبار رسمی منتشر شده اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام منتشر شده است. در واقع لو رفتن اطلاعات تلگرام این افراد به دلیل استفاده از نسخه‌های غیر رسمی این پیام رسان بوده که شامل آی‌دی، شماره تلفن و سایر اطلاعات کاربران می‌شود.

امشب وب‌سایت Comparitech گزارش داد که اطلاعات مربوط به 42 میلیون کاربر ایرانی لو رفته است. این اطلاعات به دلیل استفاده افراد از نسخه‌های غیررسمی تلگرام بوده و در حال حاضر برای دسترسی به آن‌ها نیازی به احراز هویت نیست!

طبق گزارش این سایت که با همکاری باب دیاچنکو منتشر شده، گروهی با نام “سامانه شکار” اطلاعات کاربران را فاش کرده است. اطلاعات منتشر شده بعد از گزارش دیاچنکو در ششم فروردین ماه ۹۹ به ارائه دهنده میزبان، پاک شد. سخنگوی تلگرام به این اتفاق واکنش نشان داد و به وب‌سایت Comparitech گفت:

متاسفانه ما بارها به کاربران در رابطه با استفاده از نسخه‌های غیررسمی تلگرام هشدار داده بودیم. این اطلاعات تماما از طریق نسخه‌های دیگر این اپلیکیشن لو رفته است. با توجه به متن باز بودن تلگرام، بسیار مهم بوده که کاربران از نسخه‌های رسمی و تایید شده از سوی ما استفاده نمایند.

همانطور که می‌دانید، تلگرام مدت‌هاست که در کشور ما فیلتر شده است. بعد از این اتفاق به واسطه متن باز بودن این سرویس، بسیاری از افراد اقدام به ساخت نسخه‌های غیررسمی و ضدفیلتر تلگرام کردند و به همین دلیل توانستند تا کاربران بسیار زیادی را به سمت خود جلب کنند. طبق گزارش رسمی، کاربران غیرمجاز به اطلاعات منتشر شده دسترسی داشته‌اند و حداقل یک نفر این اطلاعات را به یکی از انجمن‌های هکرها ارسال کرده است.

مشابه با همین اتفاق در سال ۲۰۱۶ افتاده بود و به گزارش رویترز اطلاعات ۱۵ میلیون آی دی تلگرام همراه با شماره تلفن و کدهای تائید شده توسط هکرهای ایرانی منتشر شده بود. نظر شما در رابطه با لو رفتن اطلاعات تلگرام کاربران چیست؟ آیا شما نیز از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Comparitech

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *