گوگل پلاس برای همیشه تعطیل شد!

Google-Plus

چندی پیش شایعاتی در رابطه با تعطیلی گوگل پلاس به گوش می‌رسید و حتی خود گوگل نیز وعده داده بود که به‌زودی با این شبکه اجتماعی وداع خواهد کرد. سرانجام روز موعود فرارسید و امروز رسما گوگل پلاس به تاریخ پیوست.

گوگل پلاس در سال 2011 با امیدهای فراوان پا به دنیای شبکه‌های اجتماعی گذاشت و قرار بود که رقیبی جدی برای توئیتر و فیسبوک باشد. اما این سرویس، هیچ‌گاه نتوانست توجه مخاطبین سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب را جلب کند. حتی پشتیبانی غول‌های بزرگی همچون یوتیوب و گوگل نیز نتوانست مرهمی بر درد بی‌درمان (!) آن باشد.

شاید بتوان گفت که تنها مشتریان پر و پا قرص گوگل پلاس، کارمندان گوگل و سئوکارها بودند! کارمندان که مجبور به استفاده از آن بودند و سئوکارها نیز به دنبال راهی برای تسخیر قلب موتور جستجو گوگل می‌گشتند؛ به‌جز اینها کس دیگری حاضر نبود که فیسبوک عزیز و یا توییتر با آن پست‌های کوتاهش را کنار بگذارد و به استفاده از این عزیز دل (!) روی آورد!

بعد از گذشت یک سال از فعالیت این سرویس و درست در اواخر سال 2011، بسیاری از تحلیلگران، آینده درخشانی را برای گوگل پلاس تصور نمی‌کردند؛ اما سازنده گوشش بدهکار نبود و همچنان معتقد بود که این سرویس می‌تواند رقبای خودش را زیر پا بگذارد. با این حال گذر زمان نشان داد که گوگل پلاس حتی به گرد پای توئیتر و یا فیسبوک هم نرسیده و آن‌قدر عقب افتاده تا بالاخره سازنده آن نیز دست از پشتیبانی از آن بردارد. البته عامل اصلی دل سرد شدن گوگل از این شبکه اجتماعی، فاش شدن اطلاعات کاربران در ماه‌های گذشته بود که همچون مُهری بر تابوتش به حساب می‌آمد.

با همه این‌ها، بد نیست از سرنوشت گوگل پلاس درس بگیرم و بدانیم که حتی شرکت‌های بزرگی همچون گوگل نیز ممکن است اشتباهاتی داشته باشند اما چه خوب که خیلی راحت شکست را می‌پذیرند.

باشد که سرنوشت این شبکه اجتماعی را سرلوحه کارمان قرار دهیم!

گوگل پلاس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *