اطلاعات مربوط به ۵ میلیون کاربر سیب اپ لو رفت!

sibapp-new

طبق اخبار روزها گذشته، ظاهرا اطلاعات مربوط به ۵ میلیون کاربر اپلیکیشن سیب اپ افشا شده است. در واقع این اپلیکیشن یک اپ استور ایرانی برای کاربران گوشی‌های آیفون و به‌طور کلی سیستم عامل iOS بوده و به نوعی عصای دست کاربران بعد از تحریم‌های صورت گرفته از سوی اپل بوده است..

چند روز پیش خبری را در رابطه با لو رفتن اطلاعات تلگرام مربوط به 42 میلیون کاربر ایرانی منتشر کردیم. ظاهرا همان گروه اطلاعات مربوط به کاربران سیب اپ را نیز در دسترس عموم قرار داده است. فروشنده اطلاعات می‌گوید که از تاریخ ۲۳ مارس یا چهارم فروردین ماه ۹۹ این اطلاعات را منتشر کرده که شامل نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران می‌شود.

سیب اپ خیلی زود به این موضوع در توییتر واکنش نشان داد و صحت این خبر را زیر سوال برد. از نظر سیب اپ، این فروشگاه نرم افزاری اطلاعات خاصی بجز شماره تلفن فرد را دریافت نمی‌کند و حتی در بخش پروفایل کاربری انتخاب نام نیز اختیاری است. البته خیلی زود مطلب منتشر شده در این رابطه توسط سیب اپ حذف شد!

طبق بررسی‌های صورت گرفته، خبر اطلاعات لو رفته از کاربران این اپ استور ایرانی صحت داشته و آمار منتشر شده کاملا مطابق با دیتابیس سیب اپ است. بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره این فروشگاه نرم‌افزاری لو رفتن اطلاعاتش را پذیرفت و دلیل آن را تنظیمات اشتباه فایروال بر روی یکی از ابزارهای جستجوی مورد استفاده توسط کاربران اعلام کرد؛ همچنین مدعی شد که از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری ماجرا است.

با بررسی‌های بیشتر، این فروشگاه اعلام کرد که اطلاعات لو رفته مربوط به بخشی از کاربران بوده که در ابزاری با نام الستیک استفاده شده و ارتباطی با دیتابیس ندارد. البته سیب اپ معتقد است که اطلاعات مهم نظیر اپلیکیشن‌های نصب شده، نوع گوشی، رفتار کاربران و موارد مربوط به جزئیات تراکنش‌های بانکی کاربران تحت حفاظت کامل بوده و در دسترس کسی قرار نگرفته است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم از این فروشگاه نرم‌افزاری برای دانلود اپلیکیشن‌های خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *