لو رفتن ویدئوهای ضبط شده اپلیکیشن زوم در فضای مجازی!

Zoom

اپلیکیشن زوم (Zoom) یکی از بهترین سرویس‌های برقراری تماس تصویری است و طبق آمار رسمی منتشر شده، روزانه ۲۰۰ میلیون کاربر در اختیار دارد. طبق اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های رسمی لو رفتن ویدئوهای ضبط شده در اپلیکیشن زوم آن هم در تعداد بسیار بالا تایید شده است.

اخیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا اکثر افراد به دورکاری روی آورده و تمام فعالیت‌های خودشان را در خانه دنبال می‌کنند. به همین دلیل برقراری تماس ویدئویی توانسته تا فاصله‌ها را کم کرده و حس و حال متفاوتی را به کاربران القا کند. اپلیکیشن زوم نیز از فرصت استفاده کرده و به عنوان یکی از بهترین‌ها نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخته است.

واشنگتن‌‌پست مدعی شده که هزاران ویدئو ضبط شده در زوم لو رفته‌اند و دلیل آن‌ نیز نحوه نام‌گذاری فایل‌ها بوده است. ظاهرا زوم فایل‌های ذخیره شده را به‌صورت یکسان نام‌گذاری می‌کند. اکثر این ویدئوها در سطل‌های محافظت نشده سرویس وب آمازون قرار می‌گیرند و به‌راحتی می‌توان از طریق جستجو به آن‌ها دست یافت. در حالت کلی، بر روی سطل‌های آمازون قفل وجود دارد اما کاربران ممکن است جهت امکان به اشتراک گذاری آن‌ها، قفل را بردارند.

واشنگتن‌پست می‌گوید که بیش از ۱۵ هزار فایل ویدئویی ضبط شده از طریق اپلیکیشن زوم منتشر شده که اکثر آن‌ها به کنفرانس‌های مختلف مربوط می‌شود. پاتریک جکسون به عنوان یکی از مشاوران امنیت، این موضوع را به واشنگتن‌پست اطلاع داده است. وی اصلی‌ترین دلیل لو رفتن این ویدئوها را نام‌گذاری مشابه فایل‌ها می‌داند. جکسون معتقد است که زوم باید در زمینه هوشیار کردن کاربران برای محافظت از اطلاعات‌شان بهتر عمل کند. علاوه بر این، زوم می‌تواند با تغییر شیوه نام‌گذاری فایل‌ها به انواع غیرقابل پیش‌بینی، امکان پیدا کردن آن‌ها در فضای وب را به حداقل میزان ممکن برساند.

نظر شما در رابطه با لو رفتن ویدئوهای ضبط شده در اپلیکیشن زوم چیست؟ آیا شما هم برای برقراری تماس تصویری از زوم استفاده می‌کنید یا مایکروسافت اسکایپ و سرویس‌های مشابه را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *