افزایش آمار دانلود اپلیکیشن‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا

google play app store

بر طبق گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت AppAnnie، در سه ماهه اول سال 2020 کاربران بسیار زیادی اقدام به نصب اپلیکیشن بر روی گوشی خودشان کرده‌اند. در واقع افزایش آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در این بازه زمانی به واسطه شیوع ویروس کرونا بوده است.

با فراگیری این ویروس مرگ‌بار، اغلب افراد در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و همین امر موجب شده تا علاقه‌ بیشتری به دانلود اپلیکیشن‌ها داشته باشند. جالب است بدانید که در این راه تا حد زیادی نیز دست به جیب شده‌اند. میانگین زمان صرف شده هفتگی در اپلیکیشن‌های اندرویدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، حدود 20 برابر افزایش یافته است. طبق آمار منتشر شده، کاربران چینی به‌صورت روزانه 5 ساعت از وقت خودشان را صرف کار با اپلیکیشن‌ها می‌کنند. در تصویر زیر همین آمار را برای برخی از کشورها مشاهده می‌کنید.

آمار دانلود اپلیکیشن‌های اندرویدی و آیفون اپل

در ماه ژوئن کاربران گوشی‌های هوشمند بیش از 31 میلیارد اپلیکیشن را دانلود کرده‌اند. در ماه مارس نیز 22.5 میلیارد دانلود سهم گوگل پلی و 9 میلیارد دانلود سهم اپ استور اپل بوده است. از لحاظ درآمدزایی فروشگاه نرم‌افزاری اپل با ۱۵ میلیارد دلار فروش، در رتبه نخست ایستاده و گوگل پلی با سهم ۸.۳ میلیارد دلاری در رده دوم است.

اکثر موارد دانلود شده در این بازه به اپلیکیشن‌ها اختصاص یافته اما همچنان بازی‌های موبایلی درآمد بیشتری را نصیب سازندگان می‌کنند. این درآمد برای اپ استور بیشتر از سوی کاربران چینی و آمریکایی بوده اما کاربران 3 کشور کره، ژاپن و آمریکا پول بیشتری را به جیب گوگل پلی سرازیر کرده‌اند.

از لحاظ میزان دانلود نیز اپلیکیشن‌های تیک‌تاک، واتساپ، فیسبوک، اینستاگرام و فیسبوک مسنجر در رتبه‌های اول تا پنجم جای گرفته‌اند. در این بین تعداد کاربران ماهانه سرویس‌های فیسبوک، واتساپ و فیسبوک مسنجر نیز به‌طور قابل ملاحظه‌ای در حال افزایش است.

نظر شما در رابطه با افزایش آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در این بازه زمانی چیست؟ آیا شما نیز در این روزهای قرنطینه از گوشی خودتان بیشتر استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *