معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها برای ورزش کردن در خانه

home-workout-1

این روزها با توجه به رشد شیوع ویروس کرونا تمامی باشگاه ها و مراکز تفریحی تعطیل شده‌اند و همه ملزم به ماندن در خانه هستند؛ یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستیم، عدم تحرک و فعالیت است. این امر در طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به‌ وجود بیاورد، و هر کس باید به فکر راه چاره‌ای برای این موضوع باشد. در این پست ما قصد داریم تا تعدادی از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه را معرفی کنیم.

شرکت Leap fitness group یکی از برترین برنامه‌نویسان در این زمینه است، که تعداد زیادی برنامه برای پیگیری تمرینات در خانه تولید کرده است؛ تمامی برنامه‌های این شرکت با قرار دادن تبلیغات به صورت رایگان عرضه شده‌اند و تنها برای گرفتن برنامه‌ شخصی باید هزینه جدا بپردازید. یکی از ویژگی‌های جذاب برنامه‌های این شرکت، تحلیل و بررسی تمرینات و وزن و قد شماست، به این صورت که پس از هربار تمرین، اطلاعات میزان مصرف کالری و مدت زمان تمرین و … را در اختیار شما قرار داده و با پرسش وزن از کاربر این موارد را با یکدیگر تحلیل کرده و خروجی آن را به کاربر نمایش می‌دهد.  همچنین کاربر توانایی تنظیم اعلان را دارد و با تعیین تعداد روزها و ساعت در برنامه برای کاربر اعلان یادآوری ارسال شود. با کاوشا همراه باشید تا برترین آن‌ها را معرفی کنیم.

کامل‌ترین اپلیکیشن ورزش در خانه : Home Workout

پرطرفدارترین و کامل‌ترین محصول این شرکت، اپلیکیشن home workout است. در این اپ برای ۵ قسمت اصلی بدن (بازو، سرشانه، سینه، پا و شکم) برنامه‌های مختلفی از سطح مبتدی تا سطح حرفه‌ای طراحی شده است؛ که برای انجام آن‌ها دو روش وجود دارد: اولی چالش ۷ در ۴ یا ۴ هفته است، که برای کل بدن و قسمت پایین بدن وجود دارد؛ در این بخش باید ۲۸ روز مداوم همراه با اپلیکیشن تمرین کنید و قدرت بدنی خود را به چالش بکشید.

در قسمت بعدی برنامه‌های روزانه قرار دارد که برای هر سطح و هر بخش بدن به صورت مجزا تعریف شده است. در این بخش تعداد روزهایی که در هفته می‌خواهید تمرین کنید، به عهده خودتان است. برای انجام هر تمرین با توجه به نوع آن، زمان و تعداد مشخصی در نظر گرفته شده و در بین هر تمرین نیز زمان استراحت قرار گرفته است. برای تمام تمرینات، توضیح متنی و انیمیشن و فیلم مربوطه قرار دارد تا با بهره‌گیری از آن‌ها کاریر حرکات را به بهترین شکل اجرا کند.

کامل‌ترین اپلیکیشن ورزش در خانه : Home Workout

بهترین اپلیکیشن ورزش در خانه مخصوص حرکات کششی : Splits Training

این اپلیکیشن مختص حرکات کششی و نرمشی است. در این برنامه با توجه به جنسیت کاربر سه سطح تمرین و برای هر سطح ۳۰ روز در نظر گرفته شده است؛ که البته بعضی روزها خود برنامه به کاربر استراحت می‌دهد. اپلیکیشن Splits training بر مبنای حرکات کششی و نرم کردن بدن طراحی شده و هدف آن در نهایت قابلیت باز کردن پاها به صورت ۱۸۰ درجه است.
برای رسیدن به این هدف، استمرار و تمرین مهم‌ترین ویژگی عنوان می‌شود، پس عجله نکنید و تمرینات را روزانه همراه با برنامه انجام دهید. برای انجام بهتر حرکات، انیمیشن و فیلم حرکات داخل برنامه قرار گرفته است؛ همجنین توضیح متنی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

بهترین اپلیکیشن ورزش در خانه مخصوص حرکات کششی : Splits Training

بهترین اپلیکیشن برای شکم شش تکه : Six pack in 30 day

همانطور که از نام این اپ می‌توان فهمید، Six pack in 30 day جهت تمرین برای داشتن شکم شش تکه طراحی شده و شعار خودش را داشتن شکم شش تکه در ۳۰ روز مطرح می‌کند. یکی از نقاط مهم و سخت بدن هر ورزشکار، شکم است؛ که هم زیبایی بدن را دو چندان جلوه می‌دهد و هم نشان از قدرت بدن ورزشکار دارد. در این اپلیکیشن، سه دوره برنامه‌ ۳۰ روزه با سه سطح مختلف طراحی شده است و مدت زمان تمرین هر روز، کمتر از ۲۰ دقیقه در نظر گرفته شده تا برای هر کاربر با هر شرایطی مناسب باشد.

بهترین اپلیکیشن برای شکم شش تکه : Six pack in 30 day

بهترین اپلیکیشن ورزش در خانه برای بانوان : Female fitness

این اپ مختص بانوان طراحی شده است. در ابتدای ورود به اپلیکیشن، هدف شما از انجام تمرینات، قد، وزن و تعداد روز تمرین را از کاربر درخواست می‌کند. در این اپلیکیشن نقاط مورد پوشش نیز متفاوت بوده و تمرینات برای شکم، باسن، ران و دست‌ها در سه سطح مختلف با تمرینات سخت‌تر و مدت زمان بیشتر و همچنین در نظر گرفتن ویژگی‌های بدن زنان طراحی شده است. بنابراین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تناسب اندام خانم‌ها در خانه خواهد بود.

بهترین اپلیکیشن ورزش در خانه برای بانوان : Female fitness

بهترین اپلیکیشن برای کاهش وزن در خانه : Lose weight

این اپلیکیشن کمی تخصصی‌تر از دیگر اپ‌ها عمل می‌کند. Lose weight در دو نسخه ویژه مردان و بانوان طراحی شده است. در ابتدای ورود به برنامه هدف کاربر از انجام تمرینات را درخواست می‌کند که کاربر می‌تواند از بین موارد: کاهش وزن و حفظ آن، آب‌ کردن چربی و قدرتمند کردن عضلات، یکی را انتخاب کند. سپس وزن و قد فعلی کاربر از او پرسیده شده و در نهایت وزن ایده‌آلی که کاربر با انجام تمرینات قصد دارد به آن برسد. در انتها با محاسبه‌ شاخص BMI شما، اپلیکیشن برای رسیدن به هدف‌تان برنامه‌ای را به کاربر ارائه می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌توان به دارا بودن تمرینات برای زمان‌های مختلف مانند: قبل از خواب، صبح زود، تمرینات سریع برای مواقعی که وقت کافی ندارید و همچنین پکیج‌های تمرینی مختلفی همچون سوزاندن ۱۰۰ کالری، ۲۰ دقیقه تمرین برای سوزاندن کالری، تمرینات بیکینی و … اشاره کرد.

بهترین اپلیکیشن برای کاهش وزن در خانه : Lose weight


تمامی اپلیکیشن‌های معرفی شده انتخاب اعضای تیم کاوشا بوده و از آن‌ها استفاده می‌کنند. همین امروز برنامه‌ مورد نظر خود را دانلود و تمرینات رو شروع کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *