جلوگیری از فوروارد شدن بیش از حد پیام‌ها در واتساپ برای مبارزه با اخبار غلط در مورد ویروس کرونا

WhatsApp

پس از شیوع ویروس کرونا اکثر کمپانی‌ها برای مبارزه با اخبار غلط در رابطه با آن اقداماتی را انجام دادند. فیسبوک به‌عنوان بزرگ‌ترین کمپانی سازنده شبکه‌های اجتماعی در این راه گام‌های بلندی را برداشت. آخرین اقدام جلوگیری از فوروارد پیام در واتساپ آن هم به‌صورت گسترده است.

طبق اعلام رسمی، پیام‌هایی که در یک زنجیره برای بیش از ۵ کاربر فوروارد شده باشند، تنها برای یک شخص قابل ارسال خواهند بود. این کار برای جلوگیری از گسترش اخبار غلط در این پیام‌رسان محبوب بوده تا صحت و سقم اخبار منتشر شده تایید شوند. واتساپ در وبلاگ خودش می‌گوید:

ما می‌دانیم که تعداد زیادی از کاربران، تصاویر و ویدئوهای سرگرم کننده و یا حتی برخی دعاهای خاص را برای یکدیگر فوروارد می‌کنند که مسلما تاثیر خوبی بر روی آن‌ها می‌گذارد. حتی در روزهای اخیر، کاربران از واتساپ برای تشکیل گروه‌های حمایت از افراد در حوزه سلامت نیز استفاده کرده‌اند. با این حال سرعت بالای اشتراک‌گذاری اطلاعات، ممکن است اخبار گمراه‌کننده و غلط را نیز به راحتی در سطحی گسترده پخش کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین اهداف ما پایین نگه‌داشتن سرعت چرخش اطلاعات است تا بتوانیم واتساپ را به جایی برای گفتگوهای شخصی تبدیل کنیم.

تا همین چند سال پیش که کاربران می‌توانستند به‌راحتی و تنها با یک کلیک، پیامی را در واتساپ برای ۲۵۶ نفر فوروارد کنند. جالب است بدانید که این پیام‌ها تا قبل از سال ۲۰۱۸ با برچست “فوروارد شده” منتشر نمی‌شدند و تقریبا نمی‌توانستیم منشا یک توهین یا دروغ را در واتساپ پیدا کنیم. این مورد در سال‌های گذشته به دلیل کشت و کشتار صورت گرفته در هند، مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت. به همین دلیل واتساپ برچسب “فوروارد شده” را به پیام‌ها اضافه کرد و همچنین تعداد فوروارد شدن آن‌ها را تا حد امکان پایین آورد. طبق گفته واتساپ، تعداد پیام‌های فوروارد شده نسبت به گذشته در حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است.

نظر شما در رابطه با این اقدامات چیست؟ آیا شما نیز از محدودیت‌های فوروارد پیام در واتساپ گله‌مند هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *