رستوران‌های با سرویس بیرون‌بر توسط گوگل مپ به نمایش گذاشته می‌شوند

google-map

در نسخه جدید گوگل مپ شاهد دو کلید با نام‌های Takeout و Delivery هستیم که رستوران بیرون‌بر روی نقشه را به شما نمایش می‌دهد. یعنی از این پس می‌توانید این نوع رستوران‌ها را با برچسبی متفاوت در این نقشه محبوب، ببینید.

ویروس کرونا موجب شده تا بسیاری از افراد در سراسر دنیا خودشان را قرنطینه کنند و در خانه بمانند. همین امر دلیلی برای افزایش تقاضا برای رستوران‌هایی است که سرویس‌ غذای بیرون‌بر و یا همان تحویل درب منزل دارند. گوگل تصمیم گرفته تا برای کمک به مردم دنیا در این شرایط بحرانی، رستوران‌های دارای این ویژگی‌ را برچسبی بزرگ از سایرین متمایز کند.

البته میانبرهای Takeout و Delivery به معنای غذای آماده و سرویس ارسال غذا، مدتی هست که در گوگل مپ وجود دارند؛ اما حالا با بولد شدن نام‌شان بیشتر در معرض دید کاربران قرار می‌گیرند تا شاید مردم بتوانند رستوران‌ روی نقشه پیدا کنند. با لمس هر یک از این دو، می‌توانید در میان سرویس‌های محلی اطراف خودتان به جستجو بپردازید و به خواسته خود برسید. با این حال اکثر افراد با لمس گزینه Delivery به لیستی از پیتزافروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رو‌به‌رو می‌شوند. این یعنی خبری از نمایش سرویس‌های کوچک با امکان ارسال غذا در نقشه گوگل نیست.

البته انتخاب گزینه Takeout شما را به سمت هر جایی که غذای آماده به مشتریانش می‌دهد، هدایت می‌کند. تا به این لحظه گزینه‌های گفته شده در ایالات متحده و فرانسه برای کاربران اندرویدی و آیفون‌های اپل به نمایش گذاشته شده و احتمالا به‌زودی در سراسر دنیا امکان یافتن رستوران بیرون‌بر روی نقشه قابل نمایش خواهد بود؛ زیرا ویروس کرونا هم اکنون دنیا را از پای درآورده است. این دو میان‌بر به مرکز جستجوی گوگل و گوگل سرچ در بالای صفحه اضافه شده‌اند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تا به حال به فکر پیدا کردن رستوران بیرون‌بر روی نقشه گوگل بوده‌اید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *